Zgłosuj na książki roku 2017

baggio1

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/index.php?ba=kni&nu=a03956...»

Kamil_Wójcik | 2014-01-24
Przeczytana: 28 listopada 2013

To że Stalin był na swój szalony sposób genialny jest bezdyskusyjne. Zwykły kmiotek nie byłby w stanie wziąć za pysk pół świata i skutecznie terroryzować obywateli państwa rozciągającego się na dwóch kontynentach. Jednak zdarza się, że wybitne jednostki ponoszą wysoką karę za sięganie szczytów i zdaje się, że tak było także w przypadku niepoczciwego Iosifa Wissarionowicza Dżugaszwili. Postępująca paranoja popychała go do coraz mniej racjonalnych zachowań, a wespół z niebywałym okrucieństwem stworzyła mieszankę, która doprowadziła Wodza do skrajnego obłędu. Sprawa lekarzy kremlowskim była jednym z wielu przejawów fiksacji, być może najbardziej skrajnym, na pewno ostatnim.
więcej na : http://bookowiec.blogspot.com

Edyta | 2015-07-03