Och, ta geometria

Brbljanje o geometriji
83-10-09427-2
Bacha85

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lubiłam tą książkę, teraz korzysta z niej moja córka :) Idealna do początkowej nauki matematyki we dwie :)

Przemek | 2013-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Ciekawie zrobiona książka o podstawach geometrii dla najmłodszych. Dowiemy się, że odcinek jest najkrótszą linią między dwoma punktami, czym różni się koło od okręgu, co to jest obwód, pole powierzchni, jak używać ekierki, kątomierza i linijki.
Tekst przedstawiony jest w formie komiksu, gdzie nauczyciel oprowadza swojego małoletniego ucznia po kolejnych pojęciach, po drodze gromiąc go za różne przewinienia: a to pomylenie równości odcinka z przystawaniem, a to za próbę konstrukcji trójkąta o bokach 2,3,6, a to za błędy w arytmetyce. Przy okazji konstrukcji geometrycznych przeżywają rozmaite drobne przygody, np. spadnięcie z pochyłej figury geometrycznej i rozbicie nosa.
Końcówka książki jest trochę rachunkowa (liczenie obwodów, pól powierzchni) i chyba to trochę wykraczało poza możliwości mojej 5-letniej córki, ale reszta jej się podobała, nawet nalegała żebyśmy czytali dalej (choć ja już się czułem zmęczony). W jeden dzień przerobiliśmy całe 190 stron, choć prawdę mówiąc tekstu...

Bardzo dobra książka wprowadzająca w tajniki geometrii. Napisana w formie komiksu ułatwia poznanie różnych geometrycznych tajemnic.

Maryś Bien | 2017-08-27
Na półkach: Nr 16, Przeczytane, Posiadam