Sophie & Carter

Wydawnictwo: Acacia Publishing, Inc
9781935089445
angielski
Sherry

While other high school seniors are dreaming about their futures, Sophie and Carter are just trying to make it through each day. Carter is overwhelmed by issues at home as he struggles to support his mother. Meanwhile, next door neighbour Sophie is left to care for her three younger siblings in place of their absent and troubled mother. All that holds these two best friends together is each other, and knowing that each night they'll sit together on Sophie's front porch swing and escape from reality, if just for awhile. But as their relationship reaches a turning point and high school graduation nears, will their friendship become something more?

źródło opisu: http://www.goodreads.com

źródło okładki: http://www.amazon.com