Zrób to we Wrocławiu

Wydawnictwo: Agora SA
978-83-268-0689-6
przewodnik
anwen

Jak poznać prawdziwe oblicze Wrocławia? - Najlepiej z odpowiednimi ludźmi, którzy oprowadzą po mieście i pokażą jego najciekawsze zakątki. Takie pomysły na spędzanie czasu nad Odrą składają się na wyjątkową polsko-angielską książkę „Zrób to we Wrocławiu! Do it in Wrocław!”. Nietypowy i subiektywny przewodnik "Zrób to we Wrocławiu! Do it in Wrocław" zawiera opisy najciekawszych,...

Nietypowy i subiektywny przewodnik "Zrób to we Wrocławiu! Do it in Wrocław" zawiera opisy najciekawszych, niestandardowych miejsc i zakamarków Wrocławia, a także propozycje miejskich aktywności. Książka przekonuje, że Wrocław to miasto niezwykłe - dawne zagłębie neonów i obecne zagłębie murali, które nie istniałoby nie tylko bez krasnali i Hali Stulecia, lecz także bez porannych korków, sekretnych pokazów filmowych, mostów i prawie dwustuletniej synagogi.

Mieszkańcy Wrocławia radzą w przewodniku, do którego klubu wyskoczyć na imprezę, w której uliczce można znaleźć najwięcej knajpek na metr kwadratowy i gdzie napić się najlepszej kawy. Książkę, wydaną nakładem Agory, napisała Ewa Orczykowska.

źródło opisu: http://www.agora.pl/agora/1,124065,11630684,_Zrob_...(?)

źródło okładki: http://pik.wroclaw.pl/pressroom/Zrob-to-we-Wrocawiu-n2881.html

Nola | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2014

Pomimo, że od 10lat mieszkam pod Wrocławiem (ok. 20km od) o niektórych miejscach tu przedstawionych nie miałam pojęcia. Bardzo fajny i nowatorski przewodnik po "polskiej Wenecji" (jak kiedyś określono Wrocław). Oby więcej takich przewodników, dzięki którym życie turysty nabiera większej ilości barw w zwiedzaniu danego miasta.

Heathcliff1984 | 2014-08-05
Przeczytana: czerwiec 2012

Fajny przewodnik, ciekawy pomysł.
Niektóre knajpki, uliczki, bramy czy inne miejsca są faktycznie odkryciem i to udanym. Mało znane i urocze. Inne mniej. Ale wiadomo o gustach...
Ogólnie fajna propozycja dla kogoś kto lubi poznawać nowe miejsca :)

Agata | 2013-05-12

Pieniądze wyrzucone w błoto (dobrze, ze kupiłam na promocji). A książka powędrowała do kosza.
Zastanawiam się kto, za co i w jakim celu toto wydał. Miałam nadzieję na nietypowy przewodnik po Wrocławiu, z dala od utartych szlaków i inaczej.
Tymczasem a) trzy czwarte tego czegoś zajmują wywiady z jakimiś znajomymi autorki, którzy polecają "co zobaczyć" (oczywiście jak nie hipsterskie knajpki, to Trójką Bermudzki),
b) połowę tego czegoś zajmuje angielskie tłumaczenie,
c) w związku z czym do poczytania jest ułamek książki i nie ma tam literarnie NIC.
Po półtora roku mieszkania we Wro mogłabym polecić fafnaście magicznych miejsc, które trudno znaleźć w klasycznych przewodnikach... A można było zlecić tę chałturkę pasjonatowi z dobrym piórem... choćby któremuś z wrocławskich blogerów.

Pinezk_a | 2013-03-07
Przeczytana: lipiec 2012

Czarujący przewodnik po Wrocławiu. Pokazuje wszystko co warto zobaczyć, a o czym nie wszyscy wiedzą, że warto:)

Weronika | 2015-06-17
Przeczytana: 08 czerwca 2015