Half-Blood

Okładka książki Half-Blood Jennifer L. Armentrout
Okładka książki Half-Blood
Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Spencer Hill Press Cykl: Covenant (tom 1) romantasy
romantasy
Covenant (tom 1)
Spencer Hill Press
2011-10-18
2011-10-18

Książka intrygująca i zupełnie inna od tych jakie do tej pory czytałem, jednak napisana dobrze a nawet bardzo dobrze biorąc pod uwagę, iż historia którą opowiada wciągnęła mnie i zachęciła do poznania dalszych przygód bohaterów. Polecam wszystkim którzy szukają innych, niestandardowych przygód z nutą romantyzmu i miłości oraz w tle czmychającego zła i nierealnego świata

Opinia po rereadzie:
Uwielbiam pewność siebie Alex, kocham Aidena i Setha.
Minusem jednak jest to, że w drugiej połowie książki nie odczuwałam mijanego czasu akcji. Był początek lipca, a potem nagle się dowiadujemy, że jest środek sierpnia, a nie było żadnych opisów sugerujących, że w międzyczasie minęło kilka tygodni.

Opinia po rereadzie:
Uwielbiam pewność siebie Alex, kocham Aidena i Setha.

Intrygujący Świat Bogów, Walki i Zakazanej Miłości

Jennifer L. Armentrout w swoim porywającym dziele "Dwa Światy" zaprasza czytelników do fascynującego uniwersum, gdzie mitologia splata się z codziennym życiem, a walka o przeżycie toczy się na granicy ludzkiego i nadludzkiego. To nie tylko opowieść o miłości i tajemnicach, ale także o sile, która tkwi w niezłomnej determinacji.

Historia rozgrywa się w świecie, gdzie potomkowie bogów i śmiertelników, znani jako Hematoi, posiadają nadludzkie moce. Alexandria, siedemnastoletnia bohaterka, wybiera trudniejszą ścieżkę, decydując się na walkę z daimonami zamiast służby w domach czystokrwistych. Armentrout zręcznie kreuje postać Alex, silną, niezależną i gotową ryzykować życiem, by przeciwstawić się konwencjom społeczeństwa.

Jednak prawdziwym wyzwaniem dla Alex staje się zakazane uczucie do przystojnego Aidena, czystokrwistego, co narusza najważniejszą zasadę Przymierza. Autorka ukazuje delikatność między bohaterami, tworząc chemię, która wciąga czytelnika w wir emocji i napięcia.

"Dwa Światy" to nie tylko historia pełna akcji i intryg, ale także fascynująca podróż przez świeżą perspektywę mitologii. Armentrout doskonale balansuje momenty walki z daimonami z emocjonalnymi rozwinięciami postaci, co sprawia, że powieść staje się nie tylko atrakcyjną lekturą dla miłośników fantasy, ale również dla tych, którzy cenią silne postacie i pełne napięcia romanse.

Główna bohaterka, dynamiczna fabuła oraz zmysłowy rozwój relacji między postaciami sprawiają, że "Dwa Światy" to lektura, która trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Jennifer L. Armentrout udowadnia, że potrafi mistrzowsko tworzyć światy, w które czytelnik chce się zanurzyć, a historia ta pozostanie w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

Intrygujący Świat Bogów, Walki i Zakazanej Miłości

"Dwa światy" to fantasy dla młodzieży i jest nawet napisana w takim stylu. Brak tutaj rozwiniętych opisów zarówno miejsc, zdarzeń jak i uczuć. Dialogi to jest to, co wiedzie tu prym. Nie powiem, dobrze się czyta, jednak zauważyłam, że wtedy mniej emocjonalnie podchodzę do bohaterów i nie wkręcam się już tak bardzo w fabułę.

Na plus na pewno zasługuje kolejny pomysł Autorki na stworzone potwory, bóstwa i całą tę otoczkę. Kiedyś myślałam, że jedyne wampiry o jakich jestem w stanie czytać to "Zmierzch". Teraz wiem, że Pani Armentrout ma tyle pomysłów na ten wątek, że chcę tylko więcej.

"Dwa światy" to fantasy, w którym dzieje się szybko i dużo. Powoli zauważam też schematy w książkach Pani Jennifer. Dziewczyna z bliznami nie tylko tymi życiowymi, która potrafi walczyć o siebie i ma moce jakich nie posiada nikt inny 😉

Niby takie wszystko przewidywalne ale serducho podczas jednej sceny mało mi z piersi ze stresu nie wyskoczyło.

Tę serię na pewno dokończę, mimo że jednak wolę bardziej rozbudowane powieści ale chcę zdecydowanie przeczytać wszystko co Autorka napisała, bo uwielbiam jej styl i fantazję.

Na plus na pewno zasługuje kolejny pomysł Autorki...

"Dwa światy" to fajna i lekka fantastyka kręcąca się wokół greckich mitów, dobre czytadło ja lato ☺️☀️ pod tym względem Armentrout nigdy nie zawodzi - jej książki się pochłania. Chociaz ta konkretna historia nie była tak dobra jak inne jej serie, to i tak jest dużo lepsze niż "Krew i popiół" autorki😂

Mimo że świat przedstawiony jest ciekawy, zabrakło mi jakoś ekspozycji, nie zdążyłam też polubić i przywiązać się do postaci - jednak końcówka była intrygująca i myślę, że ta seria ma potencjał i może ciekawie się rozwinąć ^^

Mimo że świat przedstawiony jest ciekawy, zabrakło mi jakoś ekspozycji,...

Książka naprawdę wciąga, jestem ciekawa dalszej historii i miłostek jakie stworzy autorka 😃 przeczytała w jeden dzień

Kolejna ksiqżka Jennifer L. Armentrout, która mnie zachwyciła 😍 Seria jest napisana trochę w klimacie greckich mitów.
Główną bohaterką jest 17 - letnia Aleksandria, która jest dziewczyną półkrwi. Pragnie zostać protektorem. To osoba, która ściga daimony i broni przed nimi niewinnych ludzi. Ostro trenuje, z Aidenem,żeby stać się jednym z nich. Coraz bardziej ją do niego ciągnie. Pojawia się wątek zakazanej miłości, gdyż osoby półkrwi nie mogą się wiązać z tymi czystej krwi. Pewnego dnia w Przymierzu zjawia się Lucian ojczym Alex, wraz z Sethem, który jest tzw. apolionem. Istotą, która włada wszystkimi żywiołami. Wkrótce okazuje się, że Alex ma w sobie moc i jest tzw. drugą połówką Setha.
Książkę przeczytałam z zapartym tchem. Ciężko było się oderwać. Jestem bardzo ciekawa kontynuacji.

Przepadłam ! Książka wciąga od pierwszych stron. Bohaterowie są świetnie wykreowani, nie zanudza opisami . Romans cudownie i pikantnie zarysowany :)

Nie wzbudziła we mnie szczególnych emocji, ani dobra, ani zła. Wszystko już gdzieś było, ale można przeczytać.

Potwierdza sie zasada widzisz te autorke czytaj bo warto !
Ksiazka lekka bardzo szybko mi sie ja czytalo, historia jak zwykle oryginalna, postacie jak zwykle do polubienia i pokochania.
Akcja i tempo histori idealne tak ze ksiazka ani przez chwile nie nudzi :)
Polecam

Potwierdza sie zasada widzisz te autorke czytaj bo warto !
Akcja i tempo histori idealne tak ze ksiazka ani przez chwile nie nudzi :)
Polecam