Pure

Okładka książki Pure Jennifer L. Armentrout
Okładka książki Pure
Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Spencer Hill Press Cykl: Covenant (tom 2) romantasy
romantasy
Covenant (tom 2)
Spencer Hill Press
2012-04-03
2012-04-03

Wow ten tom był nawet lepszy od pierwszego. Nie mogę się doczekać kolejnego. Scena z balu, basen i przesłuchanie - kozak. Napisane lepiej niż pierwsza część a przynajmniej takie mam wrażenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Druga część przygód Alex wciąga i uzależnia. Z każdą stroną chce się poznać jak najszybciej co takiego wydarzyło się w jej życiu i jak poradziła sobie z problemami jakie na nią spadają oraz jak w gąszczu ciągłych kłamstw, uczuć z którymi radzi sobie raz lepiej gorzej, wychodzi z opresji. Książka jest warta każdej sekundy poświęconej na jej zgłębienie a kiedy się kończy pozostaje uczucie ciekawości i tęsknoty za kolejną częścią żeby nadal żyć jej przygodami. Polecam

Opinia po rereadzie:
Bardzo mnie cieszy duża ilość scen z Sethem. Uwielbiam to, w jaki sposób uzupełnia się z Alex. Z tego też powodu miałam mętlik w głowie, bo Alex ciągnęło do Aidena, ale ja liczyłam na jeszcze większe pogłębienie relacji z Sethem.

Opinia po rereadzie:

Epicka Opowieść o Przeznaczeniu, Miłości i Walkach Bogów

Jennifer L. Armentrout w swojej fascynującej powieści "Czyste Serce" przenosi czytelników w świat magii, mitologii i niebezpieczeństwa, kreując epicką opowieść, która zdobywa serca miłośników fantastyki. To nie tylko historia pragnień, ale także odkrywania przeznaczenia i walki z siłami, które wydają się nie do pokonania.

Alex, bohaterka opowieści, odkrywa, że jej życie jest splątane z nieznanymi siłami, a przepowiednia wskazuje, że stworzona jest do wielkich rzeczy. Armentrout mistrzowsko buduje napięcie wokół tajemniczej więzi między Alex a Sethem, czystokrwistym, którego obecność towarzyszy jej wszędzie. Autor kreuje postaci, które trafiają do czytelnika, poruszając serca swoją złożonością i konfliktami, jakie muszą przeżyć.

Wątek miłosny w powieści jest pełen emocji, a zakazane uczucie do Aidena dodaje dodatkowego elementu dramatycznego. W miarę jak świat Armentrout ożywa, czytelnik zanurza się w wyjątkowym świecie pełnym bogów, daimonów i tajemniczych sił. Autorka zręcznie łączy elementy mitologii z współczesnym światem, tworząc fascynujący kontekst dla swojej historii.

Walka z daimonami, pojawienie się furii i tajemnicza siła zagrażająca Sethowi dodają powieści dynamiki i nieustannego napięcia. Armentrout umiejętnie prowadzi akcję, zaskakując czytelnika zwrotami akcji i trzymając go w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

"Czyste Serce" to nie tylko powieść fantasy, ale również podróż do serca ludzkich emocji, wątpliwości i siły w obliczu nieznanych zagrożeń. Jennifer L. Armentrout udowadnia, że potrafi stworzyć mroczny, pełen akcji świat, który wzbudza fascynację i pragnienie kontynuacji. To lektura, która porwie czytelnika w niezwykłą przygodę, pozostawiając go z żądzą więcej.

Epicka Opowieść o Przeznaczeniu, Miłości i Walkach Bogów

Ale te książki szybko sie czyta i lekko. Kolejny dzien a ja juz 2 tom skonczylam.
Historia nabiera tępa !!
Polecam

Historia nabiera tępa !!
Polecam

Nadal jest dobrze, nadal czyta się szybko.
Alex jak to Alex, musi zawsze władować się w największe kłopoty.
I nie lubię Setha - od samego początku. Niby miły, niby troskliwy, ale czuję, że w kolejnych tomach wyjdzie z niego niezła szuja..

Niezmiernie polecam całą serię.

Nadal jest dobrze, nadal czyta się szybko.
Alex jak to Alex, musi zawsze władować się w największe kłopoty.

Niezmiernie polecam całą serię.

II tom naszych bohaterów. Autorka nadal trzyma poziom . Warto ciągnąć historię dalej.

Całkiem podobała mi się ta książka, choć mam wrażenie, ż działo się mniej niż w poprzedniej części. Tutaj głównie skupiamy się na bohaterach i relacjach między nimi. Fajny smaczek pod koniec z perspektywy Setha. Bardzo wciągająca i angażująca książka. Nie mogę się doczekać sięgnięcia po kolejną część!

całkiem podoba mi się kolejny tom, chociaż nie jestem nastolatką już od dość dawna, to jakoś problemy tych młodych jakoś do mnie przemawiają :) biorę się za ciąg dalszy

Cykl Covenant autorstwa Jennifer L. Armentrout skończyłam czytać już jakiś czas temu, lecz ciężko mi było zabrać się za napisanie recenzji kolejnych tomów. Moje rozgoryczenie po skończonym czwartym tomie osiągnęło taki poziom, że mimo tego, że książki spodobały mi się bardzo, nie mam ochoty o nich nawet wspominać. Pewnie kilka osób wie, dlaczego moja frustracja osiągnęła taki poziom, mianowicie wydawnictwo, które wydaje książki Jennifer L. Armentrout nie dokończyło wydawania cyklu Covenant. Ten cykl nie jest jedynym, który został porzucony przez owe wydawnictwo, cykl Origin i cykl The Harbinger również nie doczekały się kontynuacji. Powiedzmy sobie prawdę, nie każdy potrafi płynnie czytać po angielsku i tak jak bardzo chciałabym dowiedzieć się jak kończy się historia Alex, tak równie mocno odrzuca mnie od tych książek. Zapraszam was na recenzję drugiego tomu tego cyklu, “Czyste serce” jest godną kontynuacją historii zarysowanej w “Dwóch światach”.

“(...) miłość, dziecko, miłość to korzeń wszelkiego dobra, a także wszystkiego, co złe. Miłość to korzenie apoliona.”

Alex została stworzona do wielkich rzeczy, pozornie taka przyszłość powinna ją cieszyć, lecz połączenie z Sethem jest na tyle uciążliwe, że nie potrafi się cieszyć ani patrzeć w przyszłość z dumą. Seth nie tylko chce towarzyszyć jej na każdym kroku, lecz również niespodziewanie zawsze ją odnajduje. We własnym pokoju również nie może zaznać spokoju, ponieważ i tam jest częstym gościem. Jej serce należy jednak do innego, do Aidena, którego darzy ogromnym uczuciem, lecz to co ona czuje do niego jest wielką tajemnicą, ponieważ związek między nimi nie ma racji bytu, jest zakazany. Nie jest to jej jedyny problem, Bogowie zsyłają Furie, które mają chronić szkołę przed morderczymi stworzeniami, które jej zagrażają.

“Urok sam w sobie był czystym, prostym złem. Odbierał poddanej mu osobie wolną wolę i zdolność do wyrażania sprzeciwu.
Był jak gwałt.”

Biorąc pod uwagę pióro autorki to przyznaję, że jest genialne. Po raz kolejny historia, którą przedstawiła wbiła mnie fotel, dzięki swojej świeżości i pomysłowości autorki. Autorka za każdym razem na koniec książki tak miesza, że nie potrafiłam się pozbierać i miałam ochotę od razu sięgnąć po kolejny tom. W większości książek, które czytałam akcja w drugim tomie nabiera tempa i tak samo było w przypadku tej książki.

Jeśli liczycie na książkę fantastyczną bez romansu, to nie jest książka dla was, trójkąt miłosny jaki stworzyła autorka w tym tomie, jest trochę przewidywalny. Musze przyznać, że autorka w genialny sposób stworzyła bohaterów, są bardzo wyraziści i charyzmatyczni, a cięty język niektórych z nich jest jednym wielkim plusem tych postaci. Nie nudziłam się przy niej, z przyjemnością wrócę do tej historii w przyszłości, pod warunkiem, że znajdzie się ktoś, kto wyda ostatni tom tej cudownej historii. Polecam ją jak najbardziej i zasługuje ona na to, by każdy czytelnik w Polsce mógł poznać jej zakończenie.

“Dziecko, ta róża nie ukoi twojego serca. Żyć dalej? Odpuścić? Pozostać na drodze wybranej przez serce? Nic nie jest łatwe, gdy chodzi o uczucia.”