Wszystko zostało wam powierzone. Rozmowy z Yves Semen. Autobiografia niezwykłego szefa przedsiębiorstwa

Wydawnictwo: AA
biznes, finanse

Czy milioner może być zbawiony? Czy człowiek biznesu może osiągnąć świętość prowadząc firmę? Jaka jest jego odpowiedzialność za zatrudnionych tam ludzi? Te i inne pytania od młodości nurtowały J.-Robert Ouimeta, człowieka wrażliwego, biorącego na serio swoją wiarę, przed którym stała perspektywa odziedziczenia spółek Ouimet Cordon Bleu, założonych w Kanadzie przez jego ojca. Część odpowiedzi na nie znalazł dzięki kontaktom z bł. Matką Teresą z Kalkuty, inne przez lata studiów, modlitwy i pracy odnajdywał sam.

Wielokrotnie odwiedzał Matkę Teresę w Indiach. To ona przekonała go, iż nie trzeba wszystkiego rozdawać, aby żyć ewangelicznie i nie trzeba czuć się winnym z powodu uprzywilejowania, jakie daje majątek czy wykształcenie. Natomiast należy uświadomić sobie, że wszystko zostało nam powierzone przez Boga i zdamy rachunek z tego, jakimi byliśmy zarządcami. Człowiek ma zatem żyć w postawie wdzięczności i mieć świadomość obdarowania. Matka Teresa, podczas odwiedzin w fabryce Ouimeta, zwróciła też uwagę na jego odpowiedzialność za pracujących w firmie ludzi. Zachęciła na przykład do zorganizowania pokojów modlitwy, gdzie każdy z pracowników może się wyciszyć. Ukierunkowała jego myślenie na ludzi, aby wszystko w firmie służyło ich duchowemu i ludzkiemu wzrostowi. Dzięki jej inspiracji stopniowo dojrzewała w firmie nowatorska metoda zarządzania, która przybrała postać Zintegrowanego Systemu Instrumentów Zarządzania, uwzględniającego wartości humanistyczne, duchowe i mieszane.

Warto sięgnąć po tę książkę, by poznać prawdziwą historię przedsiębiorcy, jego zmagań o kształt własnego życia i otwarcie się na bliźnich.

***
"Wszystko zostało wam powierzone..." : rozmowy z Yves Semen / J.-Robert Ouimet ; wstęp Stanisław Dziwisz ; przeł. Andrzej Graboń i Magdalena Panz.

źródło opisu: http://www.duszpasterstwotalent.pl/wszystko-zostalo-wam-powierzone/

źródło okładki: google

1rafal.kruk | 2015-01-31