Miłość i śmierć Cateriny

Tłumaczenie: Anna Studniarek-Więch
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The love and death of Caterina
Barbara

Gdzieś w Ameryce Łacińskiej jest nadmorskie, niewielkie państwo, niemal policyjne, w którym nieustannie wszyscy są śledzeni i inwigilowani. W tym okrutnym świecie żyje w spokoju i luksusie sławny pisarz, kawaler w średnim wieku. Jednak ten znakomity autor miesiące już, lata całe niczego nowego nie opublikował… Myśli, że natchnie go ponownie piękna i inteligentna dziewczyna. Ale co się stanie,...

Gdzieś w Ameryce Łacińskiej jest nadmorskie, niewielkie państwo, niemal
policyjne, w którym nieustannie wszyscy są śledzeni i inwigilowani.
W tym okrutnym świecie żyje w spokoju i luksusie sławny pisarz, kawaler
w średnim wieku. Jednak ten znakomity autor miesiące już, lata całe
niczego nowego nie opublikował… Myśli, że natchnie go ponownie
piękna i inteligentna dziewczyna. Ale co się stanie, kiedy to ona napisze
wspaniałą powieść?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: Nasza Księgarnia, 2012

Monika | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Pan Andrew Nicoll już raz rozczarował mnie swoim "Dobrym człowiekiem". Tym razem było jeszcze gorzej. O ile "Dobrego człowieka" zmęczyłam do końca, o tyle przy tej "miłości" poddałam się szybko...
Autorowi już podziękuję, szkoda mojego czasu na takie książki.

beataj | 2013-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2013

Nie zachwyciła mnie, jakaś taka zbyt... no właśnie nie wiem jaka... wydumana ? przefilozofowana ? Nie moje klimaty :(

Zupełnie zapomniałam o tej książce. Przeczytałam ją już kilka tygodni temu, jednak nie po drodze mi było z napisaniem opinii na jej temat. W między czasie wyskoczyły mi naprawdę ważne zajęcia i nie miałam kiedy się do tego zabrać. Na całe szczęście wyszłam na prostą i po odświeżeniu sobie lektury tej powieści, postanowiłam zabrać się za spisywanie wniosków, które pojawiły się w mojej głowie w przeciągu tych kilkudziesięciu ostatnich dni.

Fabuła książki rozgrywa się niewielkim, nadmorskim państwie, które niemalże na każdym kroku patrolowane jest przez wyznaczone do tego celu jednostki. Luciano Hernando Valdez jest jedyną osobą, która nie musi się o nic martwić i żyje w prawdziwym luksusie. Mężczyzna ceniony jest przez wszystkich jako zdolny pisarz, który ma na swoim koncie niezwykle chwytliwe i godne uwagi utwory. Niestety pewnego dnia dopadła go niemoc artystyczna i ani przez chwilę nie miał ochoty na to, aby rozpocząć pracy nad kolejną powieścią. Niespodziewanie w jego życiu...

Sylwia M | 2014-02-27

Książka całkiem ciekawa, mimo, że dość spokojna. Dużym minusem, była właśnie fabuła ciągnąca się przez całą książkę, a jedynie w dwóch ost. rozdziałach nabierająca tempa tylko po to, żeby książkę już skończyć. Zostawia to niedosyt i rozczarowanie.

Magdalena | 2012-12-06
Na półkach: Przeczytane, Recenzyjne

Miłość i śmierć Cateriny to kolejna powieść dziennikarza i poety Andrew Nicolla, który zadebiutował książką Dobry człowiek.

Tym razem autor przenosi czytelnika do niewielkiego, państewka położonego gdzieś w Ameryce Łacińskiej. Jego mieszkańcy są nieustannie śledzeni i inwigilowani. W tej trudnej rzeczywistości żyje kawaler w średnim wieku. Jest on pisarzem, ale chociaż otaczają go luksusy, ma problem, z którym boryka się od dłuższego czasu - brak natchnienia. Zastanawia się czy stworzy jeszcze wielkie dzieło?

Luciano Valdez jest znanym wykładowcą akademickim oraz autorem wielu poczytnych książek. Na pytania czytelników o najnowsze "dziecko" odpowiada, iż już je wykańcza. Czy tak jest w rzeczywistości? Niestety nie... Po owocnych w wenę latach, przyszedł czas zastoju w pisaniu.
Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy mężczyzna poznaje biedną studentkę - Caterinę. Dziewczyna pracuje w barze, aby zdobyć środki na opłacenie rachunków. Intryguje ona Valdeza......

Gosia | 2016-02-06
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Lubię klimaty południowo-amerykańskie i hiszpańskie, lecz ta książka podczas czytania mnie nie zachwycała. Historia ciągnie się długo, aczkolwiek dla końcówki warto było przeczytać. Po przeczytaniu i refleksji jestem zadowolona.

Ananke | 2016-05-06
Przeczytana: sierpień 2015

Książka kupiona na straganie w nadmorskiej mieścinie dobrze spełniła swoją rolę - lekkiej i umiarkowanie wciągającej.

Paulina Kwiatkowska | 2012-10-28

,,Gdzieś w Ameryce Łacińskiej jest nadmorskie, niewielkie państwo, niemal policyjne, w którym nieustannie wszyscy są śledzeni i inwigilowani. W tym okrutnym świecie żyje w spokoju i luksusie sławny pisarz, kawaler w średnim wieku. Jednak ten znakomity autor miesiące już, lata całe niczego nowego nie opublikował… Myśli, że natchnie go ponownie piękna i inteligentna dziewczyna. Ale co się stanie, kiedy to ona napisze wspaniałą powieść?" Tekst z okładki

Andrew Nicoll to dziennikarz, poeta i autor opowiadań. ,,Dobry człowiek" to jego powieściowy debiut. Książka powstawała przez osiemnaście miesięcy, kiedy autor dojeżdżał do pracy koleją. Mieszka w Broughty Ferry w pobliżu Dundee z żoną i trójką dzieci.

Luciano Hernando Valdez wykładał na uniwersytecie w Ameryce Łacińskiej. Wszyscy bardzo go podziwiali, za co, ile książek udało mu się napisać. Każdy był zainteresowany jego najnowszą powieścią, która była w trakcie powstawania. Sam autor przyznawał, że zbliża się ku końcowi, jednak...

Amelka | 2017-06-15
Na półkach: Przeczytane, 2017