Lew w sypialni

Wydawnictwo: Z/W
poradnik, seks,
zdrowie, medycyna
wildfemale

Czy większość populacji Europy będzie miała wkrótce problemy z seksem? W przeszłości mężczyzna czuł się komfortowo w sypialni. On był `nauczycielem miłości`. Nie czuł się zagrożony w roli kochanka, bowiem nie był porównywany z innymi mężczyznami. Obecnie coraz częściej ma do czynienia z doświadczoną i rozbudzoną seksualnie partnerką, oczekującą `domyślenia się tego, czego chce i potrzebuje`, zaspokojenia jej upodobań, doprowadzenia jej do orgazmu. Dla wielu mężczyzn taki model sztuki miłosnej wiąże się z odczuwaniem lęku przed rozczarowaniem partnerki, porównywaniem z jej ekskochankami, niesprawdzeniem się w roli kochanka. Gorzej, jeżeli partnerka ma równy lub wyższy od niego poziom potrzeb seksualnych. Pojawia się wtedy dylemat - czy będzie w stanie zaspokoić jej potrzeby. Do tego wszystkiego doszedł nowy istotny czynnik w naszej obyczajowości seksualnej - moda na partnerstwo, asertywność, otwartość. Hasła piękne i oczywiste, ale mogące wywoływać problemy w sypialni.

źródło opisu: Z/W, 2012

źródło okładki: http://www.jafi.com.pl/Lew-w-sypialni;s,karta,id,9788393362806

Izoldka | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Moim zdaniem, tytuł jest nieadekwatny do treści. Książka jest zbiorem obserwacji i analiz dokonanych przez Lwa-Starowicza w trakcie swojej długoletniej pracy. Dotyczy bardzo wielu zagadnień - taki mix wszystkiego z czym seksuolog może się spotkać w swojej pracy. Zabrakło mi konkretnego tematu przewodniego. Oczywiście poruszane tematy są bardzo ważne, wolę jednak szczegółowo i wyczerpująco opracowane zagadnienia.

onyx93 | 2014-11-26
Przeczytana: 29 lipca 2013

Bardzo ciekawa książka. Napisana przystępnym językiem, porusza ważne kwestie z zakresu seksuologii. Autor omawia zarówno bardziej tradycyjną tematykę jak i zajmuje się najnowszymi dokonaniami tej nauki. Naprawdę warto polecić tę książkę każdemu kto chce poszerzyć swą wiedzę w tej dziedzinie.

Natalia | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Przeczytałam parę książek profesora, ale ta przypadła mi najbardziej do gustu. Są poruszone istotne kwestie, jak klasyfikacja dewiacji, kategoryzacja problemów w związkach i celowość, charakterystyka edukacji seksualnej. Jak najbardziej polecam!

Ksiula | 2015-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

O ile wiele książek Pana Starowicza przeczytałam z dużym zaangażowaniem, o tyle ta uważam jest najsłabszą jego publikacją. Seksuologia co prawda nie stanowi centrum moich zainteresowań, zdecydowanie bardziej pochłaniają mnie relacje par, dlatego z tej perspektywy oceniając uważam książkę za dość przeciętną. Na taką ocenę wpłynęły też błędy literowe, które dość mocno mi przeszkadzały i podburzały autorytet Pana Starowicza, choć wiem że to raczej kwestia wydawnictwa. Jeśli chodzi o treść - książka porusza wiele zagadnień seksuologicznych, omawiając każde z nich bardzo ogólnikowo, raczej informacyjnie "że takie coś istnieje", niż wgłębiając się wnikliwie w każde z nich. Taki jest zamysł książki i to rozumiem. Jednak sama w sobie nie wzbudziła we mnie chęci pogłębiania tematów.

Agusława | 2018-06-17
Mariusz | 2017-12-19