Rady dla córki

Wydawnictwo: Oficyna Hieronima
madziusia

Książka przypomina nam tradycje najznakomitszych niegdyś rodzin polskich. Rady Zofii z Czartoryskich Zamoyskiej, skierowane do wchodzącej w dorosłe życie córki, mogą być także świadomie ożywiane i pogłębiane we współczesnych polskich domach. Ich najbardziej istotne przesłanie jest bowiem nieprzemijające i wciąż aktualne. Świadczy o głębokim związaniu polskiej rodziny z kulturą łaciń

źródło opisu: Oficyna Hieronima 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Autorka "Rad dla córki" Zofia z Czartoryskich Zamoyska napisała je dla swojej córki Jadwigi z Zamoyskich Sapieżyny, a ta z kolei przekazała je swojej bratanicy Marii córki Augusta Zamoyskiego... i tak dalej Rady przechodziły do kolejnych młodych kobiet. Niech nas nie onieśmielą te arystokratyczne początki. Rady to piękna książeczka, mądra, przepojona miłością i troską matki chcącej pokazać swojej córce, na nowej drodze życia, co jest ważne i wartościowe. Czyta się wspaniale bo książeczka jest bardzo serdeczna i napisana pięknym językiem. Ja dostałam ją od swojej Mamy :)

monika5555 | 2017-03-18
Na półkach: 2017, Przeczytane