10 projektów w cyfrowej ciemni fotograficznej

Wydawnictwo: Helion
poradniki

Poznaj techniki obróbki zdjęć Wykorzystaj filtry i efekty Photoshopa Usuń niedoskonałości ze zdjęć Podkreśl walory fotografii Wykonanie zdjęcia aparatem cyfrowym jest dopiero początkiem procesu, którego wynikiem jest zapierająca dech w piersiach fotografia. Dzięki nieograniczonym możliwościom cyfrowej obróbki możemy udoskonalić zdjęcie, usunąć z niego niepotrzebne elementy, a także połączy

hunter | 2013-09-29
Przeczytana: 29 września 2013

Niestety słabo...
To tylko baaaaaaardzo ograniczona książka do Photoshopa ze słabymi zdjęciami. Z całej potęgi i ogromu funkcji programu autor w każdym z projektów korzysta tylko z kilku tych samych.
Za wiele rzeczy autor zabiera się w jakiś udziwniony sposób. I tak np. by zmienić maskę z białej na czarną autor uczy by usuwać biała i dodawać nową - czarną, a przecież wystarczy tylko zwykłe ctrl-backspace. Takich dróg na około jest tu wiele. Najdobitniejszym jest użycie dwóch warstw levels z maskami by zmniejszyć kontrast - zamiast prosto, elegancko i z większa kontrolą użyć jednej warstwy dopasowania curves z maską.

Czasem nawet błędnie zabiera się za pewne rzeczy - jak np niepotrzebne, zużywające pamięć kopiowanie całej warstwy w celu wyklonowania małego fragmentu - zamiast klonować na nowej, pustej warstwie z próbkowaniem warstw poniżej.

Autor zupełnie nie docenia możliwości jakie daje praca na krzywych - gdzie można dokonać korekty naświetlenia, kontrastu (ani słowa o...

Oskar Karbownik | 2015-11-13
Michał | 2015-01-09