Historia pana Polly

Wydawnictwo: Czytelnik
The History of Mr. Polly
literatura angielska, Wells
literatura piękna

Komedia autorstwa H.G. Wellsa. Autor czerpał inspirację ze swych wczesnych doświadczeń kiedy to pracował jako handlarz draperią. Główna postać, nieśmiały pan Polly, jest antybohaterem, który woli czytanie książek od swojej pracy w sklepie tekstylnym. Po śmierci ojca Alfred Polly żeni się i kupuje własny sklep…

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Alicja Kosińska | 2012-05-22
Przeczytana: 2011 rok

Książka przedstawia życie przeciętnego mieszkańca edwardiańskiej Anglii sprzedawcy Alfreda Polly'ego. Nie jest to jakby mogło się wydawać patrząc na nazwisko autora powieść science fiction.jest to raczej po prostu powieść.:) Fabuła nie powala niepowtarzalnością ,ale jest w niej ujętych parę spostrzeżeń dla których można się z tą książką zapoznać.