Dzieci TV

Wydawnictwo: Jirafa Roja
Dzieci TV
literatura piękna

"Wszyscy jesteśmy dziećmi telewizji. Wszyscy po cichu marzymy o tym, by nasze życie było jak w telewizji.(?) Bo telewizja nie boli. Życie w telewizji jest pozbawione zmysłów. Oglądasz i przestajesz myśleć. Oglądasz i przestajesz cokolwiek czuć. Oglądasz i żyjesz, i nic nie musisz robić. Nic cię nie czeka. Tak wygląda Eden. I tak wygląda rzeczywistość, którą stworzyłem dziewczynkom. Taki im nakręciłem film i one wiedzą, że muszą grać swoje role jak najlepiej. Muszą się po prostu wczuwać i nie czuć nic. I wtedy samo się robi. Naturalnie. I takie jest życie".
W XXI wieku telewizja stała się nowym bogiem ludzkości. To przez jej pryzmat patrzymy na świat i poznajemy życie
Telewizja oducza samodzielnego myślenia i zamyka ludzi w pewnym schemacie, tworzy swego rodzaju terrarium, w którym czujemy się bezpieczni. Dzieci TV stają się jak bezmyślne maszyny, którymi z łatwością można manipulować.
Zbiór opowiadań Andrzeja Te pokazuje świat jako grę, w którą musimy grać. Bez względu na wynik, wszyscy jesteśmy przegrani. To się nie stanie - to już się dzieje.

Tytuły opowiadań:

Bem Bergow Ani E
Bezplan
Dzieci TV - Suicie
Dzieci TV (kryzys)
Gówno. Prawda. (Że w niebie siedzą za niewinność)
Nawet gołębie popełniają samobójstwo
Nowa rzeczywistość Iksa Igreka
Sen dorosłości.

źródło opisu: http://www.jirafaroja.pl/ksiegarnia/

źródło okładki: http://www.jirafaroja.pl/ksiegarnia

Krzysztof Szczyciński | 2015-03-30
Na półkach: Przeczytane, Książki

Ciężko jednoznacznie ocenić tą książkę.
Cierpka fabuła większości opowiadań przeplatana jest niezwykle poruszającymi anegdotami, myślami, uwagami o samotności, przemijaniu, nienawiści do świata jak i samego siebie.

Pierwsze dwa opowiadania pozwoliły mi dopiero wczuć się w styl tego autora.

Czytając czułem się jak bym jadł ciasto, które tylko w niektórych momentach ma aromat, a mimo wszystko polecam tą książkę.
Dziwne

| 2012-05-22