W.E.S.T. tom 1: Upadek Babilonu

Cykl: W.E.S.T. (tom 1)
Wydawnictwo: Taurus Media
W.E.S.T.: La chute de Babylone
komiksy

Pierwszy tom sześcioczęściowej serii komiksowej. Akcja komiksu osadzona jest w pierwszych latach XX w. Bohaterami serii są członkowie specjalnego oddziału (Weird Enforcement Special Team) przeciwdziałającego "okultystycznym" atakom na USA.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/181574-w-e-s-t-1-upadek-babilonu

źródło okładki: http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/west/1/okladka-450.jpg

kendo777 | 2016-07-30
Przeczytana: 17 lipca 2012

Wrzucam swoją recenzję komiksu, którą dawno temu napisałem dla Kzet. Nie wiem czy jest dobra, bo pisana dawno temu, ale nic w niej nie będę zmieniał. :)

CO BYŁO W WALIZCE?

Co było w walizce? – to druga myśl, która przychodzi nam do głowy po pierwszym seansie doskonałego filmu Quentina Tarantino pt. „Pulp Fiction”. Pierwsza to oczywiście “ale świetna historia!”. W premierowym tomie „Weird Enforcement Special Team” wszystko zaczyna się właśnie od tajemniczej walizki, która już na samym początku okazuje się być obiektem pożądania złoczyńców.

Wciągnięci w komiks zostajemy już na drugiej stronie, kiedy to demoniczny maszynista zabija trzech rządowych funkcjonariuszy, a zaraz potem doprowadza do katastrofy kolejowej. Co się dzieje zaraz potem? Tak, zgadliście – w czasie zamieszania pojawia się tajemnicza postać (powiało grozą) i zabiera walizkę. A co robi wylany z nowojorskiej policji inspektor Clayton? Oczywiście zbiera ekipę mega kozaków, z twardzielem Mortonem Chapelem na czele, i...

Endriux | 2016-10-26
Przeczytana: 17 października 2016

Pierwszy tom ciekawie zapowiadającej się serii jest dobry i tylko dobry. Fabuła jest bardzo "gęsta" i wymaga skupienia, ale jednak nie porywa. Bohaterowie trochę na siłę przedstawiani są w oryginalny sposób, ale nie uciekają schematom.

książek: 1985
Artur | 2018-04-19