Stacja Nigdy W Życiu

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
wakacje, dzieci, przygoda, rodzice, praca, las, pociąg
luthien

Rodzeństwo z Warszawy (Alek, Inka i Marek Życzynowie), spędzają wakacje z Tatą na wsi pod Szczecinem. Tata zajęty jest pisaniem pracy naukowej ("Zastosowanie Cybernetyki w Kolejnictwie"), więc dzieci same szukają wakacyjnych przygód i starają się przywrócić do życia tytułową Leśną Stację.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Meowth | 2015-12-26

Książkę Joanny Kulmowej poznałam już jako bardzo pełnoletnia czytelniczka, wydawałoby się więc, że to nie bardzo pozycja dla mnie, a jednak! A jednak od pierwszego spotkania pokochałam tę historię. Bo cudownie ożywia wyobraźnię, bo przypomniała mi dzieciństwo, w którym niezwykłe przygody i fantastyczne wydarzenia działy się dosłownie OBOK mnie, tajemniczy świat rozciągał się za furtką ogrodu, a w nieznane wkraczało się już skręcając za róg ulicy. I do doskonałej zabawy niepotrzebne były ani drogie zabawki, ani komputery, ani dziwaczne, wymyślone przez innych krainy o obcych nazwach, ani tak modne obecnie krasnoludy, smoki, wróżki, czarodzieje, hobbici... Samo dzieciństwo było krainą pełną magii, którą tworzyła fantazja dzieciaków, uzbrojonych po prostu w patyki.

luthien | 2012-05-20
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

Cudowna, niezwykle sympatyczna książka pełna świetnego humoru. Polecam zarówno dla dzieci jak i dla starszych, pragnących powrócić do świata swoich dziecięcych przygód :) Dodatkowy walor książki to rewelacyjne opracowanie graficzne Bohdana Butenki (np. kiedy akcja toczy się nocą, strony książki są czarna a litery białe).