Leksykon chorób wieku dziecięcego

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Gorączka? Biegunka? Opuchnięta, czerwona skóra alergia czy choroba zakaźna? Celem książki jest wyjaśnienie zaniepokojonym rodzicom, jakie objawy sygnalizują chorobę i kiedy należy reagować natychmiast. Ponadto przytacza sposoby pozwalające łagodzić przebieg choroby i wspomagające terapię zalecaną przez lekarza. Zdarza się, że pomimo złego samopoczucia naszemu dziecku nic nie jest albo ma lekką dolegliwość, której można w prosty sposób zaradzić. W książce znajduje się alfabetyczny spis typowych chorób dziecięcych na które zapada większość dzieci. Oprócz chorób zakaźnych (ospa, rumień) opisane są też wirusowe (angina, zapalenie oskrzeli), a także inne przypadki, których trudno czasami uniknąć, jak złamania, zwichnięcia, schorzenia układu pokarmowego, zapalenie pęcherza czy spojówek. Rzetelny i przystępny przewodnik rozwiewający wszelkie rozterki i wątpliwości.

Cytrynka | 2012-02-11
Sylwia | 2014-03-07