Mesalina

Messaline
83-7075-476-7
historyczna
Bacha85

Pierwsza w historii świata cesarzowa-nierządnica. Rozmaite wcielenia Mesaliny uczyniły z niej jedną z najbardziej niezwykłych kobiet nie tylko starożytnego Rzymu. Choć była potomkinią Marka Antoniusza i Oktawii, siostry cesarza Augusta, dzieciństwa swego nie spędziła w przepychu. We wczesnej młodości Szymon Mag przepowiedział jej cesarskie przeznaczenie u boku Klaudiusza. Przeznaczenie to...

We wczesnej młodości Szymon Mag przepowiedział jej cesarskie przeznaczenie u boku Klaudiusza. Przeznaczenie to spełnia się w 41 roku, kiedy zamordowany zostaje Kaligula. Mesalina w wieku szesnastu lat zostaje cesarzową.
Większość kobiet, których mężowie dzierżą w swej dłoni władzę, pozostaje w ich cieniu. Niektóre jednak wykorzystują tę szansę, aby zaspokoić swoje ambicje. Do nich należy Mesalina. Nieobliczalna, okrutna i bezwzględna. Początkowo godnie reprezentuje interesy Cesarstwa, później ataki nimfomanii rzucają ja w objęcia rozpusty zarówno na dworze cesarskim, jak i w lupanarach Subury. Od tego momentu stanie się niewolnicą niegasnącej żądzy, która doprowadzi ja do prostytucji. Bezlitosna dla mężczyzn, którzy oparli się jej pożądaniu, daje się zaślepić swej nienawiści do Agrypiny, matki młodego Nerona i wyzwoleńców, doradców Klaudiusza, z których uczyni sobie śmiertelnych wrogów. W ten sposób matka Brytanika zmierza krok po kroku w kierunku zagłady, którą sama sobie zgotowała...

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

nellanna | 2012-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Losy jednej z największych skandalistek Starożytności, opisane z rozmachem i swadą.

Anezka | 2015-12-27
Przeczytana: 31 grudnia 2015