Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w oczach służb specjalnych PRL. Wybór źródeł z lat 1982-1989

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
978-83-232-2280-4
UAM, SB, IPN
historia
Krzysztof

Książka stanowi wynik poszukiwań podjętych w ramach programu badawczego "Inwigilacja środowiska UAM w Poznaniu przez służby specjalne PRL" realizowanego w Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Jest wyborem jawnych dokumentów uzyskanych od IPN. Część pierwszą stanowi "Kronika Uniwersytetu" złożona z fragmentów codziennych raportów Wydziału III poznańskiej SB dotyczących UAM,...

Część pierwszą stanowi "Kronika Uniwersytetu" złożona z fragmentów codziennych raportów Wydziału III poznańskiej SB dotyczących UAM, wysyłanych do centrali w Warszawie.
Część druga prezentuje kopie dokumentów, które na swój wniosek uzyskało od IPN sześcioro pracowników im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Tatiana Martin-Pietrowicz, Przemysław Szlachetka, Henryk Krzyżanowski, Stanisław Mikołajczak, Tomasz Schramm, Kazimierz Świrydowicz.

źródło opisu: okladka ksiazki

źródło okładki: http://www.press.amu.edu.pl/wydawnictwa-inne/item/...»