Moje wspomnienia. Część 2 (lata 1918-1933)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "DZIEŁA WYBRANE". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza

Wspomnienia obejmujące okres, w którym Wincenty Witos był premierem, pełnił funkcję prezesa PSL "Piast", a następnie Rady Naczelnej SL. Wybitny polityk przedstawia proces kształtowania się II Rzeczypospolitej - walkę o granice i ustrój, działalność parlamentu i partii politycznych, omawia zamach majowy, kształtowanie się antyrządowej opozycji i powołanie Centrolewu, pobyt w Brześciu i proces brzeski, charakteryzuje sytuację społeczno- polityczną na początku lat trzydziestych.

źródło opisu: http://witos.lsw.pl/

Radykał | 2016-09-07