Lepa Jelena. Devet godova. Krov nad glavom
83-06-00890-1

Miroslav Josić Višnjić (ur. 1946) jest postacią we współczesnej literaturze serbskiej barwną i niezwykłą. Pisarstwo to dla niego sposób istnienia, nie tylko sztuka. "Robi książki" od początku do końca, pisze je, opracowuje typograficznie, drukuje, wydaje własnym nakładem i sprzedaje. Wiele jego książek wydały wydawnictwa państwowe. W swoim jednoosobowym wydawnictwie o nazwie "Fabryka literacka, MJV i dzieci" oprócz własnych książek publikuje także poezję i prozę pisarzy współczesnych, przeważnie swoich rówieśników. Książki "Fabryki literackiej" mają stałą cenę – 1 procent pensji nabywcy, a nabywcami są tylko ci, którym autor również zechce je sprzedać.

źródło opisu: fragment noty wydawcy – okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Rafał | 2017-07-13