Lipcowy mróz

Cold in july
978-83-7470-202-7
kryminał, thriller
Dominika

Opis: Złodziej, który nocą wtargnął do domu Richarda Dane`a, nie mógł chyba liczyć na wiele łupów. Ale Dane, żonaty z Ann i mający czteroletniego syna, miał o kogo walczyć. I jak przystało na Teksańczyka, posiadał w domu broń. A gdy zaskoczony włamywacz strzelił w jego stronę i spudłował, rewolwer Richarda pozbawił tamtego złudzeń. I życia. Porucznik Price, wezwany na miejsce zbrodni, nie ma...

Opis:
Porucznik Price, wezwany na miejsce zbrodni, nie ma wątpliwości, że to klasyczny przykład obrony koniecznej i rzecz zakończy się bez większych konsekwencji dla Dane`a. Zwłaszcza że ofiara zostaje zidentyfikowana jako Freddy Russel - drobny złodziejaszek z okolicy.
Na pogrzebie Freddy`ego zjawia się jednak Ben Russel, świeżo wypuszczony z więzienia po odsiedzeniu wyroku za rozbój. I prosto w oczy mówi Richardowi o odwecie - syn za syna.
A jak się dość szybko okaże, będzie to dopiero początek dramatycznych wydarzeń nie tylko dla Dane`a, ale i starego Russela...

Ella | 2014-11-25

Czytałam wytrwale z nadzieją na jakieś sensowne zakończenie ale się rozczarowałam. .Prymitywni bohaterowie, bezsensowna fabuła, beznadziejny język, trochę strzelania , trochę pseudopsychologicznych wywodów głównego bohatera - słowem od początku do końca lipa. Nie polecam.

Dominika | 2012-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2012

Książka typowo dla płci męskiej, napisana językiem nieodpowiednim dla kobiet. Przynajmniej ja mam takie wrażenie po jej przeczytaniu. Osobą opowiadającą o wydarzeniach jest mężczyzna, tak samo jak większość głównych bohaterów. Słownicto nie jest wyszukane, pełne przekleństw i potocznych zwrotów. Jednak akcja toczy się bardzo szybko, wciąga.

marina | 2016-09-05

Bardzo dobra książka, zaskakująca i szybko się czyta. Trochę za dużo fantazji moim zdaniem (jak w Amerykańskich filmach) ale ogólnie to jestem na tak ;)

Agata | 2017-08-08
Nobie | 2017-03-10