Joomla! 1.6. Prosty przepis na własną stronę WWW

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-2957-2
joomla, cms
Dorota

Działaj z Joomla! 1.6 i zaprojektuj funkcjonalną witrynę internetową! Przygotowanie konta WWW i instalacja systemu Joomla!, czyli co zrobić w pierwszej kolejności Treść portalu, czyli jak wybrać to, co naprawdę chcesz powiedzieć Atrakcyjne dodatki, czyli jak wzbogacić podstawową funkcjonalność systemu Nazwa Joomla! na pewno obiła Ci się już kiedyś o uszy. Popularność tego systemu bije...

Działaj z Joomla! 1.6 i zaprojektuj funkcjonalną witrynę internetową!

Treść portalu, czyli jak wybrać to, co naprawdę chcesz powiedzieć
Atrakcyjne dodatki, czyli jak wzbogacić podstawową funkcjonalność systemu
Nazwa Joomla! na pewno obiła Ci się już kiedyś o uszy. Popularność tego systemu bije wszelkie rekordy, bowiem niecodziennie spotkać można tak znakomite narzędzie, dostępne całkowicie za darmo, a umożliwiające bezproblemowe tworzenie zarówno prostych, jak i zaawansowanych stron internetowych. Niezależnie od tego, czy Twoim marzeniem jest umieszczenie w sieci prywatnego bloga politycznego, dużego portalu dla hodowców zwierząt futerkowych, czy strony firmowej, Joomla! 1.6 oferuje Ci swoją pomoc, nie żądając w zamian nawet jednej złotówki. Tę unikalną szansę zawdzięczasz pracy świetnych programistów, poświęcających swój wolny czas na udoskonalanie tego systemu zarządzania treścią.

W niniejszej książce znajdziesz informacje na temat tego, jak zabrać się do tworzenia własnej witryny przy użyciu najnowszej wersji Joomla! 1.6 i jak maksymalnie ułatwić korzystanie z niej potencjalnym użytkownikom. Dowiesz się, jak bez kłopotu stworzyć funkcjonalne menu, selekcjonować artykuły i tworzyć ich ranking, umieszczać na stronie odnośniki, wstawiać interesującą grafikę i gadżety, takie jak zegar czy prognozę pogody. Nauczysz się rozplanowywać poszczególne elementy i efektywnie korzystać z opinii gości odwiedzających Twoją witrynę, aby móc ją cały czas doskonalić. Krótko mówiąc, odkryjesz, jak bez studiowania choćby jednego znacznika HTML zaprojektować funkcjonalną i przyjemną w odbiorze stronę internetową.

Czym jest Joomla! i jak budować własne strony?
Przygotowanie internetowego konta dla witryny
Instalacja systemu Joomla!
Jak rozplanować treść portalu
Tworzenie menu
Korzystanie z grafiki i obsługa galerii obrazów
Szablony czyli szybka zmiana wystroju strony
Atrakcyjne dodatki i rozszerzenia
Stwórz witrynę marzeń — dzięki Joomla! 1.6 nadasz jej niepowtarzalny styl.

źródło opisu: http://helion.pl

źródło okładki: http://helion.pl