Małpiszonek Pipi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "klasyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
Pipí. Lo scimiotto rosa
WAB

„Pipi” to w małpim języku różowy. Takiego koloru jest właśnie małpiszonek Pipi. W dodatku nie ma ogona. Nie czuje się z tym najlepiej, więc postanawia opuścić swoje stado. Trafia do pałacu panicza Alfreda, który natychmiast się z nim zaprzyjaźnia i proponuje, aby został jego służącym. Małpiszonek zgadza się, skuszony podarunkiem z owoców, pomysł przestaje mu się jednak podobać, gdy zostaje przebrany za człowieka. Kiedy w lustrze widzi siebie we fraku i w bucikach, przeraża go, że jest tak podobny do chłopca, i ucieka. To zdarzenie rozpoczyna całą serię przygód. Bohater wielokrotnie wpada w tarapaty, możemy jednak być pewni, że za każdym razem wyjdzie z nich obronną... łapką.

W 1883 roku Carlo Collodi ogłosił na łamach „Il Giornale per Bambini”, że przygody jego najsłynniejszego bohatera – Pinokia – dobiegły końca. Nową postacią, którą wprowadził na karty czasopisma, była Pipí – psotna różowa małpka. Opowieść o jej przygodach w świecie zwierząt i ludzi ukazuje się w Polsce po raz pierwszy.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2012

źródło okładki: http://www.wab.com.pl

Na półkach: Przeczytane, WAB

Dziś prawdziwa gratka dla wielbicieli Pinokia. Bo nie wierzę, że znajdzie się wśród naszych czytelników choć jeden rodzic, który nie znałby tej bajki. W końcu to klasyka!

Ale nie Pinokia chciałam dziś recenzować, lecz książkę tego samego autora. Ponieważ Carlo Collodi ma na swoim koncie jeszcze jedną książke dla dzieci i powiem szczerze, że gdybym nawet nie wiedziała, że to opowiadanie również wyszło spod pióra tego samego pisarza co historia o drewnianej kukiełce, która chciała zostać chłopcem, to sądzę, że szybko skojarzyłabym ze sobą te dwa utwory.

Carlo Collodi ma swój styl pisania, specyficzny gust i niezwykłą wyobraźnię. W jego utworach dzieją się rzeczy niesamowite, a historia głównych bohaterów zawsze ma bardzo wyraziste przesłanie. Autor w prosty sposób uczy nasze brzdące pożytecznych rzeczy. Pamiętacie jak Pinokiowi rósł nos gdy kłamał? U nas w domu metoda eliminowania kłamstwa zainspirowana tą bajką działa bez zarzutu do dziś ;)

Małpiszonek Pipi to sympatyczny...

Emilia | 2016-07-15

Ciekawa książka o przygodach różowej małpki. Moi zdaniem książka dobra dla młodszych dzieci. Moja czytanka którą przeczytałam samodzielnie w przedszkolu.

Leehoo | 2016-06-18
ruda | 2012-11-03