Aloes na co dzień

Aloes na co dzień
8390822024
zdrowie, medycyna
fibronektyna

Czysty miąższ aloesowy działa na skórę niezwykle uniwersalnie i co najważniejsze – w całkowitej zgodzie z jej biologiczną naturą. Aloes – roślina o słynnych od tysiącleci właściwościach gojących, trafiła w ten sposób do nowoczesnej kosmetologii, gdyż jeszcze raz potwierdzono starą prawdę, że to, co goi – odmładza! Wczasach, gdy nie domyślano się nawet, że liść aloesowy można obrać z gorzkiej...

Wczasach, gdy nie domyślano się nawet, że liść aloesowy można obrać z gorzkiej skórki, nadawano aloesowi nazwy, podkreślające charakterystyczny, trudny do zniesienia smak znajdującej się w skórce liścia aloiny. Nawet w Biblii, wszędzie tam, gdzie napotkać można wzmianki o „gorzkim zielu”, wielu badaczy doszukuje się aloesowych śladów. Pierwsze ślady używania aloesu na Dalekim Wschodzie datują się aż na 3000 lat przed naszą erą! Współczesne pojęcie „aloesu handlowego”(z ang. commercial aloe gel) wprowadzone zostało niedawno, bo w drugiej połowie lat 90 tych. Punktem zwrotnym w światowej historii użycia aloesu dla zdrowia było odkrycie faktu, że substancje o nie pożądanych działaniach ubocznych znajdują się jedynie w skórce aloesowego liścia.

Dociekliwi badacze odkryli, że liść aloesowy dokładnie obrany ze skóry nie dość, że traci całkowicie własności przeczyszczające, ale jeszcze objawia niezwykle interesujące i cenne działania na ludzki organizm. Okazało się, że używany wewnętrznie m.in: podnosi odporność, reguluje przemianę materii, poprawia trawienie i przeciwdziała zaparciom, a stosowany zewnętrznie – przyspiesza procesy regeneracji skóry! Tymczasem, nie wiedząc o tym przez całe lata krzywdzono aloes spłycając jego rolę do działania tylko i wyłącznie przeczyszczającego! Dla uzyskania pełnej aktywności biologicznej aloes musi być hodowany przez co najmniej cztery lata. Oczyszczony ze skórki miąższ aloesowy kieruje się do dalszej produkcji, nie tylko jako składnik napojów ale również kremów, maseczek i innych kosmetyków. Czysty miąższ aloesowy działa na skórę niezwykle uniwersalnie i co najważniejsze – w całkowitej zgodzie z jej biologiczną naturą.

Aloes – roślina o słynnych od tysiącleci właściwościach gojących, trafiła w ten sposób do nowoczesnej kosmetologii, gdyż jeszcze raz potwierdzono starą prawdę, że to, co goi – odmładza! Niezwykle ważnym odkryciem był fakt, że regenerujące właściwości czystego miąszu aloesowego potrafią niezwykle dobroczynnie oddziaływać także ina przewód pokarmowy. W chwili obecnej pitny miąższ aloesowy staje się na całym świecie coraz bardziej popularny. Nabywcy napojów aloesowych wypijają rocznie ponad pół miliona litrów tych specyfików! Stało się to możliwe dopiero wtedy, gdy pojawiły się potężne koncerny wykupujące wciąż nowe tereny pod plantacje aloesu. Po kosmetyki i napoje z czystego aloesu sięgają na całym świecie ci, którzy dbają o siebie w sposób przemyślany i roztropny, kierowani wyobraźnią i może także po trosze – przesyceni wszechobecną na rynku chemią.

Aloes podany w formie nowoczesnych produktów – to wspaniałe wyjście dla tych, którzy postanowili żyć w jak największej zgodzie z naturą.

Książka zawiera opisy działania aloesowych maści, żeli, kremów, maseczek kosmetycznych, płynów na porost włosów a nawet...
... past do zębów. Można w niej taże znaleźć spis najnowszych publikacji naukowych poświęconych działaniu aloesu.

źródło opisu: http://www.aloetech.pl/?product_id=122&category_id=23

źródło okładki: http://www.aloetech.pl/products_photos/122.jpg