Promieniowanie a życie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka problemów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Atomic Radiation and Life
Bacha85

Peter Alexander jest jednym z czołowych w świecie radiobiologów. W niniejszej książce przedstawia obecny stan wiedzy o wpływie promieniowania jonizującego na żywą materią. Rozpatruje zagadnienia obrony organizmu ludzkiego przed szkodliwymi skutkami promieniowania, oraz udział radiobiologii w wyjaśnianiu tajemnicy życia. Celnie wybrane, zwięźle, żywo i jasno podane są wiadomości wprowadzające z zakresu fizyki jądrowej oraz budowy i własności żywej materii.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie