Inteligentny sposób radzenia sobie z głupimi uwagami i docinkami

Tłumaczenie: Magdalena Jałowiec
Wydawnictwo: Jedność
Etwas intelligentere Art, sich gegen dumma Sprüche zu wehren : Selbstverteidigung mit Worten, mit Trainigsprogramm
asertywność
poradniki

Atak słowami może tak samo urazić, jak uderzenie w twarz. Większość ludzi najpierw nie wie, co powiedzieć. Odbiera im po prostu mowę. Dopiero póżniej przychodzi im na myśl właściwa riposta. Albo też odpowiadają spontanicznie, wytaczając jeszcze cięższe działa. A przy tym często odnajdują się nagle w błędnym kole, ponieważ z głupiej uwagi bardzo łatwo rozwija się poważny konflikt. Barbara Berckhan przedstawia w swojej nowej książce 12 strategii, których zastosowanie w codziennych sytuacjach sprawi, że będziemy w stanie skutecznie i inteligentnie bronić się przed docinkami oraz złośliwą krytyką. Dowiemy się z niej m.in.: jak spowodować, aby ataki odbiły się od nas niczym piłka jak zbić z tropu atakujące nas osoby; jak uda się nam `odtruć` nierzeczową krytykę; w jaki sposób `unieszkodliwić` przeciwnika... prawiąc mu komplementy.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=15&products_id=567

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?cPath=15&products_id=567

Przeczytałam tę książkę dość dawno temu, ale do dziś pamiętam i stosuję kilka pochodzących z niej wskazówek. I działają.
Jeszcze taka refleksja na marginesie: porady w tego rodzaju książkach jednym wydają się odkrywcze, inni narzekają na banały i że nie znaleźli niczego dla siebie. Cóż, jesteśmy na różnych etapach rozwoju, mamy odmienne doświadczenia, konstrukcję psychiczną, potrzeby, umiejętności, więc i rozmaicie odbieramy prezentowane "instrukcje" postępowania. Uważam, że nawet jeśli nie spodobała się/ nie przydała się nam cała książka, lecz tylko jeden jej fragment, to i tak lektura spełniła swoje zadanie.

Mirko1981 | 2016-03-07
Przeczytana: 07 marca 2016

Audiobook - odsłuchane podczas jazdy samochodem.

Uważam że zawarte metody w tej książce są bardzo dobre. Nie wiem na ile niektóre sposoby można wdrożyć w życiu codziennym w Polsce, ale napewno są tu metody przydatne i każdy powinien tu znaleźć sposoby dla siebie. Wiadomo, że należy popracować nad sobą by skuteczność przyniosła skutek. Trochę za dużo autorka skupia się na negatywach a za mało na pozytywach. Ogólnie - książka wywarła pozytywne wrażenie. Polecam.

booka | 2015-07-13
Przeczytana: 19 kwietnia 2015