Język polski. Poradnik Profesora Andrzeja Markowskiego

Wydawnictwo: Wilga
faworka

Ten nowoczesny poradnik napisany został przez znanego językoznawcę - Profesora Andrzeja Markowskiego i wydany w 2003 roku przez Wydawnictwo WILGA. "Poradnik językowy profesora Markowskiego" zawiera podsumowanie ponadtrzydziestoletniej pracy nad współczesną polszczyzną, obejmuje wszystkie najistotniejsze kwestie, mogące budzią pytania i wątpliwości językowe, i podaje ich kompetentne...

"Poradnik językowy profesora Markowskiego" zawiera podsumowanie ponadtrzydziestoletniej pracy nad współczesną polszczyzną, obejmuje wszystkie najistotniejsze kwestie, mogące budzią pytania i wątpliwości językowe, i podaje ich kompetentne rozstrzygnięcie.

Jest to książka niezbędna dla każdego, kto chce nie tylko dobrze mówią i pisać po polsku, lecz wiedzieć, dlaczego należy wybrać tę lub inną formę językową.

Poradnik - dzięki swojej przejrzystej formie - umożliwia bardzo szybkie odnalezienie odpowiedzi. Podzielony jest na 5 głównych działów (ortografia, fleksja, składnia, frazeologia, wymowa), z których każdy zawiera po kilkanaście grup i podrozdziałów. Ponadto na końcu poradnika zamieszczone są ąwiczenia językowe wraz z kluczem oraz indeks omówionych wyrazów i ich form.

Poradnik to:

* Użyteczny przewodnik po współczesnej polszczyźnie
* Zbiór i podsumowanie niezbędnych informacji o języku polskim
* Pomoc w rozstrzyganiu wszelkich wątpliwości językowych
* Poradnik dla każdego, kto chce mówią i pisać poprawnie
* Książka przyjazna odbiorcy i praktyczna w użyciu

Deluwiel | 2016-12-12
Juriusz Wwa | 2014-01-10