Ogród dla początkujących

8 (10 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
978-83-7506-974-7
poradniki
Loyzek

Dlaczego warto być ogrodnikiem? Witold Czuksanow przygotował mnóstwo powodów, pretekstów i prawd, z których najprostsza jest taka, że fajnie jest krzątać się między rabatami, obserwować kwiaty i chrupać marchew świeżo wyrwaną z grządki. W tej książce znany dziennikarz telewizyjny i autor tajniki ogrodnictwa wyjaśnia tak, że chyba prościej już nie można. Warto przeczytać o tym, co i kiedy się sieje, sadzi, pielęgnuje i zbiera, bo ogród to czysta frajda i radość z życia!W żadnym wypadku nikogo nie Dlaczego warto być ogrodnikiem? Witold Czuksanow przygotował mnóstwo powodów, pretekstów i prawd, z których najprostsza jest taka, że fajnie jest krzątać się między rabatami, obserwować kwiaty i chrupać marchew świeżo wyrwaną z grządki. W tej książce znany dziennikarz telewizyjny i autor tajniki ogrodnictwa wyjaśnia tak, że chyba prościej już nie można. Warto przeczytać o tym, co i kiedy się sieje, sadzi, pielęgnuje i zbiera, bo ogród to czysta frajda i radość z życia!

źródło opisu: www.zysk.com.pl

źródło okładki: www.zysk.com.pl

książek: 1913
Ola | 2017-12-01
Na półkach: Przeczytane, Mam, 2017
Przeczytana: 01 grudnia 2017

Zima to dobry czas, żeby poczytać o ogrodzie. Od razu robi się człowiekowi cieplej i przyjemniej. Za oknem leży śnieg, a w tej książce jest mnóstwo barwnych kwiatów i roślin, rozkwitających pozytywną energią. Książkę dostałam na imieniny na dobry początek mojej przygody z ogrodnictwem, o którym nie wiedziałam kompletnie nic. Czytałam jak świetną powieść z naprawdę wciągającą akcją. I na tyle była ciekawa, jasno napisana, zawierająca podstawowe informacje, że może wreszcie się odważę. Jakie będą skutki, to się okaże ;) Myślę, że taka lektura na dobry początek spełniła swoje zadanie w 100% :)

Anna-mojeksiążki | 2015-05-25
Przeczytana: 25 maja 2015

Od jakiegoś czasu ogród stał się pasją moją i mego męża. Staramy się doprowadzić nasz do końca - stąd potrzebujemy wsparcia i mnóstwo informacji. Sięgamy po różne wydawnictwa i w końcu znaleźliśmy to, o co nam chodziło. To książki pana Witolda Czuksanowa - interesujące, napisane prostym językiem i pełne informacji.

Witold Czuksnow jest dziennikarzem, prowadzi program Rok w ogrodzie i pisze ogrodnicze poradniki.
"Ogród dla początkujących" jest jak książka szyta na miarę dla nas. Od teraz to moja biblia ogrodnicza :) Jest tam wszystko - od rodzajów roślin, form ich uprawy, po całoroczny kalendarz ogrodnika. Już teraz wiemy, co w którym miesiącu powinniśmy robić. Znalazłam tam mnóstwo pożytecznych informacji na temat uprawy ziół oraz korzystania z ich właściwości w walce ze szkodnikami w ogrodzie.

Dzięki informacjom pozyskanym z tej książki łatwiej zaplanować i stworzyć własny ogród. Dowiadujemy się jak komponować ogród, jak o niego dbać, jak przygotowywać go do kolejnych pór...

Keti | 2017-03-27
Przeczytana: 27 marca 2017

Najlepsza książka ogrodnicza dla początkujących i tych średnio zaawansowanych, z nią zaczęłam pierwsze kroki wtajemniczenia. Czytać można zagadnieniami (i tak ja zrobiłam za pierwszym razem), teraz po latach przeczytana od deski do deski. Podręczne kompendium wiedzy o terminach prac ogrodowych, szkodnikach, najpiękniejszy i najbardziej wytrzymalszych roślinach.. Wiedza łatwo przyswajalna dla laika, ale też przypominajka z której będę korzystać zawsze :) choćby by sprawdzić jakim naturalnym preparatem pokonać konkretną chorobę/szkodnika.

Oprawa graficzna bardzo ładna, przyjemna do samego przeglądania...Niezrównana!

Oczytany | 2017-02-19
A_anna11 | 2017-01-11