New Avengers vol. 2: Sentry
9788361319245
Avengers, New Avengers, Sentry, Mucha, Marvel
komiksy

WIEMY KIM JEST SENTRY!

Grupa Avengers próbuje pomóc najpotężniejszemu superbohaterowi na świecie - nie pamięta on kim jest i skąd się wziął. Czy prawda może zniszczyć człowieka, któremu nasi herosi starają się pomóc?

Album zawiera oryginalne New Avengers #7-10.

źródło opisu: https://muchacomics.com/

źródło okładki: https://muchacomics.com/

Robwier | 2019-03-18
Przeczytana: 18 marca 2019

Zadziwiająca historia Sentry'ego, chyba najpotężniejszej istoty ze świata Marvelowskich komiksów. Tytułowy mężczyzna był zwykłym człowiekiem, lecz niesamowity przypadek sprawił, że stał się superbohaterem o wielkich możliwościach. Czyli sytuacja podobna do tej z Hulkiem czy Spidermanem, bo już np. taki Iron Man powstał poprzez celowo zaplanowane działanie. Ale wracając do Sentry'ego - idealnie pasuje do niego niezwykle popularne w Marvelu stwierdzenie, że "wielka siła - to wielka odpowiedzialność". Sentry ma bowiem niemal nieograniczoną moc, jednak efektem ubocznym tej ostatniej jest tajemnicza ... istota zwana Voidem. Równie wszechpotężna, ale gotowa zniszczyć wszystko, co spotka na swej drodze. Czy istnieje naprawdę, czy tylko w psychice naszego bohatera ? Dlatego przed każdorazowym skorzystaniem ze swojej niewiarygodnej wręcz potęgi, Sentry toczy prawdziwą, wewnętrzną wojnę, zadając sobie pytanie - czy po raz kolejny ratując świat, zaryzykować jego okrutną apokalipsę,...

QUEENfan | 2018-11-22

Bardzo mocny spadek, mało tu samych Avengers, prawie całość poświęcono Sentry'emu i jego psychologicznym problemom.

czomicz | 2017-12-24
Przeczytana: 17 listopada 2017

W poprzednim odcinku serialu o nowych Avengers poznaliśmy Sentrego. W niniejszym tomie pan Bendis (scenarzysta) postanowił przybliżyć nam ową tajemniczą postać. Zastosował przy tym ciekawego tzw. mindfucka, w którym to bohaterowie naszego komiksu wiedzę o Sentrego czerpią z... komiksów o nim... Reasumując, nawet toto ciekawe i nawet fajnie się toto czyta... Pod względem rysunków, Fincha zastąpił Steve McNiven, i cóż... Steve raczej Finchem nie jest, ale nawet daje radę...
Czy polecać? Nie wiem... Osoby zainteresowane i tak przeczytają, zaś niezainteresowane niech lepiej zaczną od pierwszego tomu pod tytułem "Ucieczka".

Chudi_X | 2015-10-24
Przeczytana: 20 października 2015

Na pierwszym tomie New Avengers bardzo się zawiodłem. Był strasznie prosty fabularnie, przewidywalny i sztampowy. Tym razem jest o wiele lepiej. Autorom naprawdę udało się ciekawie ukazać historię Sentryego, wprowadzając w to nutkę zamieszania, tajemnicy i niepewności. Czytało się miło, z zapartym tchem.