New Avengers tom 2: Sentry

Tłumaczenie: Mucha Comics
Cykl: New Avengers (tom 2)
Wydawnictwo: Mucha Comics
New Avengers vol. 2: Sentry
9788361319245
Avengers, New Avengers, Sentry, Mucha, Marvel
komiksy

Grupa Avengers próbuje pomóc najpotężniejszemu superbohaterowi na świecie - nie pamięta on kim jest i skąd się wziął. Czy prawda może zniszczyć człowieka, któremu nasi herosi starają się pomóc? Sercem opowieści jest dalsze kompletowanie Avengers. Na początku, po raz pierwszy w historii, oglądamy zebranie grupy Illuminati, w której skład wchodzą Reed Richards, Dr. Strange, Namor, Charles...

Sercem opowieści jest dalsze kompletowanie Avengers. Na początku, po raz pierwszy w historii, oglądamy zebranie grupy Illuminati, w której skład wchodzą Reed Richards, Dr. Strange, Namor, Charles Xavier, Black Bolt oraz Iron Man. Ten ostatni chce dowiedzieć się więcej o Sentrym, który pomógł nowym Avengers w poprzedniej historii, podczas buntu w więzieniu. Okazuje się, że nikt tak naprawdę wiele nie wie o tym bohaterze, a on sam bredzi cały czas o jakimś Voidzie i o martwej żonie, która okazuje się być całkiem zdrowa. Postradał zmysły, czy mówi prawdę?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/new-avengers/2

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/new-avengers/2

Chudi_X | 2015-10-24
Przeczytana: 20 października 2015

Na pierwszym tomie New Avengers bardzo się zawiodłem. Był strasznie prosty fabularnie, przewidywalny i sztampowy. Tym razem jest o wiele lepiej. Autorom naprawdę udało się ciekawie ukazać historię Sentryego, wprowadzając w to nutkę zamieszania, tajemnicy i niepewności. Czytało się miło, z zapartym tchem.

czomicz | 2017-12-24
Przeczytana: 17 listopada 2017

W poprzednim odcinku serialu o nowych Avengers poznaliśmy Sentrego. W niniejszym tomie pan Bendis (scenarzysta) postanowił przybliżyć nam ową tajemniczą postać. Zastosował przy tym ciekawego tzw. mindfucka, w którym to bohaterowie naszego komiksu wiedzę o Sentrego czerpią z... komiksów o nim... Reasumując, nawet toto ciekawe i nawet fajnie się toto czyta... Pod względem rysunków, Fincha zastąpił Steve McNiven, i cóż... Steve raczej Finchem nie jest, ale nawet daje radę...
Czy polecać? Nie wiem... Osoby zainteresowane i tak przeczytają, zaś niezainteresowane niech lepiej zaczną od pierwszego tomu pod tytułem "Ucieczka".

bartix3 | 2017-10-14
Na półkach: Przeczytane, Komiksy