Ehe die Sintflut kam. Forscher entdecken die Urwelt
paleontologia, epoki
Iwo Bydghost

"...Historia paleontologii to nie tylko opowieść pełna emocjonujących odkryć, zabawnych pomyłek i światoburczych idei, lecz i splot ludzkich uwikłań, sporów i tragedii. Stanowią one osnowę tej książki. "Przed potopem" bowiem to nie tylko biografia minionych epok, lecz również historia ludzi, którzy je badali, rozszyfrowywali i interpretowali..."

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1971

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Krzysztof_g | 2017-12-25

Ksiąźkę H.Wendta to nie jest książka popularnonaukowa do jakich przyzwyczaili nas obecni popularyzatorzy nauki. Mamy tu do czynienia z dosyć poważnym studium historii idei dotyczących historii Ziemi, rozwoju flory i fauny, rozumieniem skamieniałości. Jest to książka o sporach naukowych, teoriach, oszustwach i barwnych postaciach geologów, paleontologów, biologów. To trzeba przeczytać, szkoda, że nie jest wznawiana.