978-83-61006-68-8
teatr
sztuka
A--

Komuna Otwock to najbardziej wyrazista i radykalna grupa artystyczna niezależnej sceny teatralnej. Przewodnik Krytyki Politycznej to książka o artystycznej niezależności i twórczej wyobraźni w czasach nieprzyjaznych sztuce zaangażowanej. Prezentuje główne założenia grupy, jej historię, a także artystyczne, filozoficzne i polityczne konteksty jej działania, opisane przez ważne postaci współczesnej kultury polskiej, m.in. Agatę Bielik-Robson, Zygmunta Baumana, Leszka Kolankiewicza. Podsumowuje dotychczasowe strategie, porażki i sukcesy grupy. 20 lat i koniec.

źródło opisu: Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2009

źródło okładki: Wydawnictwo Krytyki Politycznej, 2009