Kot, który patrzył na księżyc

Wydawnictwo: Literatura
978-83-7672-194-1
jagarkar

Ciepły i zarazem zabawny tomik wierszy, którego bohaterami są między innymi zapracowany księżyc, węgorz, który uwielbiał słoną wodę, rodzinka na majówce, gawron w żółtych spodniach czy olbrzymka, która chciała pożreć dwie słodkie dziewczynki. A wszyscy w doskonałych humorach, gotowi rozbawić największego ponuraka!

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2012

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/natalia-usenko,jo...»

Marcelina | 2012-10-27
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 27 października 2012

Jaka powinna być poezja dla dzieci? Na to pytanie stara się odpowiedzieć w swoich wierszach Natalia Usenko. Jej barwna książka "Kot, który patrzył na księżyc" zabiera dziecko w świat widziany oczyma zwierząt.
Wiersze są bardzo pogodne, zabawne, rytm płynny - po prostu idealne dla dzieci. A jeżeli chodzi o treść... Tematyka po prostu dotyczy najmłodszych, jest obecna magia, baśniowość no i wszędobylskie KOTY ^^ .
Koty tak jak dzieci mają swoją rzeczywistość, są wyczulone na świat, który je otacza.
Autorka wierszyków snuje opowieści, bajeczki do poduszki, które mają swój urok. Osobiście zakochałam się w kolorowych ilustracjach, często groteskowych i przedziwnych - ale jak bardzo dziecięcych. Nasi milusińscy mogą powracać do tej książeczki w każdej porze roku, ponieważ jest dość uniwersalna - szeroko tematyczna. Oprócz czytania na dzieci czeka zagadka detektywistyczna, w której trzeba się wykazać dużą spostrzegawczością i kreatywnością. Każdy mały czytelnik może przygarnąć...

Drobinka | 2017-09-16
Przeczytana: 16 września 2017

Krótki zbiór wierszyków przyjemnie ilustrowany. Może zbyt okrutnie oceniłam, ale zabrakło tym utworom błyskotliwości, treści albo pointy, a czasem wszystkich tych elementów.
Plusik za wiersze "Koza", "Księżycowy wiersz", "Basen", "Obiad dla króla" i "Horror świąteczny".

raywoman | 2017-06-05
Jagoda | 2017-05-09