83-206-0758-2
toudidel

Wprowadzenie początkującego czytelnika w dziedzinę komputerów osobistych - definicje i objaśnienie podstawowych pojęć informatycznych, budowa oraz zasady działania, podstawy obsługi mikrokomputerów, urządzenia zewnętrzne, podstawy programowania, przegląd oprogramowania użytkowego. Omówienie głównych rodzin komputerów osobistych produkcji firm: Amstrad, Apple, Atari, Commodore, IBM, Sinclair, BBC oraz komputerów produkcji polskiej: Meritum, Mazovia, Elwro. Odbiorcy książki: potencjalni użytkownicy mikrokomputerów oraz osoby interesujące się mikrokomputerami.

Adam | 2013-11-17
Przeczytana: 1987 rok

To już prehistoria ale pamiętam wrażenie jakie robiło wtedy samo słowo komputer. Nie było wyjścia - tą książkę trzeba było mieć. Dziś do przeczytania już tylko w kontekście historycznym.

| 2013-11-12
Na półkach: 1997