Transact-SQL. Czarna księga

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Czarna księga". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
83-7361-050-2
toudidel

Transact-SQL to podstawowy język programowania baz danych w środowisku MS SQL Server. Transact-SQL jest zmodyfikowaną i uzupełnioną o elementy typowe dla proceduralnych języków programowania (jak zmienne i instrukcje sterujące wykonaniem programu) wersją standardu SQL-92. Dzięki temu rozszerzeniu, jego możliwości są znacznie większe niż możliwości standardowego SQL-a. SQL Server został...

SQL Server został wyposażony w intuicyjne, a zarazem potężne narzędzie administracyjne -- konsolę SQL Server Enterprise Menager. W rezultacie część administratorów SQL Servera nie zna albo nie korzysta z możliwości języka Transact-SQL. A okazuje się, że ta sama operacja może być przeprowadzona kilkukrotnie szybciej, jeżeli zamiast konsoli użyjemy Transact-SQLa.

Książka "Transact-SQL. Czarna Księga" to wyczerpujące i dogłębne kompendium omawiające nie tylko sam język Transact-SQL, ale również zasady projektowania baz danych, a także zarządzanie SQL Serverem za pomocą języka Transact-SQL.

Przedstawiono:

* Standardowe interfejsy języka SQL instalowane wraz z SQL Serverem
* Elementy języka Transact-SQL i składnię poszczególnych instrukcji języka wraz z praktycznymi przykładami ich wykorzystania
* Metody pobierania i modyfikowania danych
* Optymalizację zapytań
* Wyszukiwanie pełnotekstowe i usługa MS Search.
* Zasady projektowania relacyjnych baz danych
* Algorytmy przekształcania relacji poprzez kolejne postacie normalne
* Tworzenie, modyfikowanie i usuwanie wszystkich typów obiektów bazodanowych
* Bezpieczeństwo i kontrolowanie dostępu do danych
* Integrację SQL Servera z innymi serwerami firmy Microsoft
* Tworzenie i przywracanie kopii zapasowych
* Automatyzację czynności administracyjnych
* Monitorowanie pracy SQL Servera i optymalizację jego wydajności