Okładka książki Edith Piaf - Legenda i życie

Edith Piaf - Legenda i życie

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niezwykłe biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
AnnaFiend
5.57 (7 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Była największą francuską pieśniarką naszych czasów. Zaczęła śpiewać na ulicach i w kawiarniach Paryża; zyskała międzynarodową sławę w Europie i za oceanem. Życie Edith Piaf przypominało jej piosenki: miłość i ból rozstania, szczęście i rozpacz. Wybrańcy bogów żyją krótko - Piaf zmarła mając niespełna czterdzieści osiem lat, u szczytu sławy i kariery. Niemal do ostatniej chwili śpiewała; marzeniem...

Wybrańcy bogów żyją krótko - Piaf zmarła mając niespełna czterdzieści osiem lat, u szczytu sławy i kariery. Niemal do ostatniej chwili śpiewała; marzeniem jej było umrzeć na scenie, w świetle reflektorów. "Kocham was!" wołała do swojej publiczności.
Biografia Davida Breta ukazuje fascynujące koleje życiowe tej niezwykłej kobiety, wspaniałej artystki, która już za życia stała się legendą.

źródło opisu: Z okładki książki.

źródło okładki: zdjęcie własne

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica