Filozofia religii od Schleiermachera do Eco

Tłumaczenie: Leszek Łysień
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Myśl Filozoficzna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Kompendium Religionstheorie
Religia, filozofia, historia
religia
Czytam

Cenne kompendium wiedzy, zawierające wybór trzydziestu koncepcji religii, które ukształtowały się w ciągu ostatnich dwustu lat. Książka ukazuje poglądy badaczy reprezentujących bardzo różne tradycje i sposoby ujęcia problematyki religijnej. Można tu odnaleźć zarówno omówienia poglądów teologów czy religioznawców, jak i przedstawicieli innych dyscyplin humanistycznych - filozofów, socjologów i antropologów kulturowych. Obok nazwisk znanych i cenionych przedstawicieli tych dziedzin pojawiają się badacze niemal zupełnie w Polsce nieznani, posiadający jednak bogaty dorobek intelektualny. Zebrana w niniejszym kompendium wiedza, przedstawiona w przystępny i kompetentny sposób, oferuje możliwość prześledzenia rozmaitych ujęć religii w ich historycznym rozwoju, jak również porównania odmiennych, często sprzecznych stanowisk, które autorzy kompendium osadzili w szerokim kontekście historycznym, społecznym i kulturowym.
Obok prezentacji najważniejszych, klasycznych ujęć problematyki, książka ukazuje również aktualny stan teorii religii, stanowiąc tym samym doskonałe wprowadzenie w kluczowe współczesne koncepcje debaty i polemiki wokół religii.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2008

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=38776