Okropny Maciuś ratuje wszystkich

Cykl: Okropny Maciuś (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Barbara

Znacie Koszmarnego Karolka? Okropny Maciuś bije go na głowę! Pirat Okropny Maciuś został ostrzyżony na krótko. Prawdziwi piraci nie noszą krótkich włosów. Maciuś postanowił więc zostać strażakiem. Gasi pożary i ratuje ludzi z takim zapałem, że wszyscy przed nim uciekają. W pewnym momencie staje przed trudnym zadaniem: musi pocałować Zołzowatą Rysię. Kurza stopa! Czy strażakowi wystarczy...

Znacie Koszmarnego Karolka? Okropny Maciuś bije go na głowę!
Kurza stopa!
Czy strażakowi wystarczy odwagi?
Kolejne części prześmiesznej serii w przygotowaniu!

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: Nasza Księgarnia, 2012

anitakilian | 2015-03-09
Na półkach: Maciuś

Okropny Maciuś to okropna książka. Czytając ją mojemu synkowi miałam wrażenie, że za chwilę mój syn zacznie brać przykład z głównego bohatera i też zacznie wszystkim dokuczać. Dotarłam do połowy książki i tytułowy Maciuś nie poniósł jakichś wyraźnych konsekwencji swoich czynów. Nie rozumiem, dlaczego seria o Maciusiu ma tyle części...
Muszę jeszcze dodać, że za Maciusia wzięliśmy się zachęceni przeczytaną wcześniej serią skłądającą się z dwóch książek o przygodach Kuby i Wojtka ("Bery, gangster...", oraz "Wakacje z krową...", które serdecznie polecam:)

Lukasz Sadowski | 2017-03-08
mijka | 2014-07-30
zlatawiecz | 2014-04-02
Przeczytana: 08 kwietnia 2014
asterix | 2013-03-12
Na półkach: 52 książki (2013)
Przeczytana: 2013 rok
beataj | 2012-09-28