O stworkach ukrytych w kolorkach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
8 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Nikodem

Książka to nie byle jaka o płochliwych dość zwierzakach, które dziwny zwyczaj miały, że w kolorach się chowały! Lecz kto szuka, znaleźć może..Gdzie? W poezji i w kolorze!

Ramon | 2016-03-23
Przeczytana: 23 marca 2016

Bardzo pomysłowa książeczka. Z lewej strony ilustracje na których ukryte są stworki (nie jest łatwo je odnaleźć), z prawej wierszyk, zaś pomiędzy przezroczysta folia z nadrukiem, która nałożona na ilustrację dopełnia ją i już jest jasne, gdzie są zwierzaki.

Same wierszyki fajne, choć nie trzymają tego samego poziomu. W niektórych jest jakiś przekaz, sens, mądrość i urok, a inne są pustą grą słów.

Pistacia | 2015-05-27

Kto się kryje w kolorach? Tak szybko się nie dowiemy bo jak wspomina autorka "Lecz kto szuka, znaleźć może...Gdzie? W poezji i kolorze!":)

Eliza Piotrowska w "O stworkach ukrytych w kolorkach" serwuje czytelnikom sympatyczne wierszyki, które zainteresują nawet najmniejszego malca. Pomysł z pojawiającymi się zwierzakami jest rewelacyjny. Bo kogoś nie ma aby po chwili był!

15 wierszyków plus ilustracje z ukrytymi zwierzakami to pozycja godna uwagi i dla młodszych i dla starszych.

Zwierzaki pokazują się czytelnikom dzięki nakładanym na rysunki foliowym kartkom.
Polecam z czystym sercem. Co tu dużo mówić oprócz pomysłowości jest również ładnie wydana - kartonowe strony połączone spiralą, intrygujące ilustracje. Możemy czytać wierszyki maluchom ponieważ naprawdę wpadają w ucho i widać zainteresowanie. Starsze dzieciaki mogą uczyć się kolorów, szukać ukrytych zwierzaków, liczyć je i co tam jeszcze przyjdzie Wam do głowy;)

Dzisiaj przedstawiam Wam książeczkę , która od pierwszego wejrzenia zachwyciła mojego synka. Zresztą mnie również bardzo się spodobała.

Jest to książka o czymś co jest u nas aktualnie na czasie, a mianowicie kolorach. Znajdziemy w niej piętnaście wierszyków, każdy o innym kolorze. Oprócz zwykłych, znanych dzieciom, podstawowych kolorów takich jak czarny, biały, niebieski, czerwony, żółty, zielony, różowy, pomarańczowy, brązowy i fioletowy, znajdziemy tam też kilka prawdopodobnie mniej znanych odcieni takich jak lila, bury, beż, złoty i srebrny.

"Książka to nie byle jaka
o płochliwych ość zwierzakach,
które dziwny zwyczaj miały,
że w kolorkach się chowały!
Lecz kto szuka, znaleźć może...
Gdzie? W poezji i w kolorze!"

Ale powiedzieć Wam muszę, że nie jest to taka zwykła książeczka z wierszykami. Jest to książka ze sztywnymi kartkami. Nie jest ani klejona, ani szyta. Otwiera się ja za pomocą kółeczek. A najlepsze jest to, że między stronami znajdują się takie przezroczyste folie....