Morderstwo w Sądzie Najwyższym

Tłumaczenie: Roman Czarny
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Graf
Murder in the supreme court
_AngelGabriel_

- Na ziemię – krzyknął woźny. Dziewięcioro sędziów, z przekrzywionymi togami, schowało się pod ławę. Widzowie rozejrzeli się wokół i padli plackiem na podłogę. Uzbrojeni strażnicy w białych koszulach i czarnych krawatach podbiegli do ławy. Clarence Sutherland padł na kolana obok Laurie Rawls. Patrzyli na siebie w szoku. - Nie podnosić się – ryknął strażnik. (fragment) „Morderstwo w Sądzie...

- Nie podnosić się – ryknął strażnik.

(fragment)

„Morderstwo w Sądzie Najwyższym” jest drugą, po „Morderstwie w CIA”, wydaną w Polsce powieścią Margaret Truman – pierwszej damy amerykańskiego kryminału.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Graf, 1991

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

Kamil Piekarski | 2015-06-02
Na półkach: Kryminały
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Kolejny zakup z antykwariatu, tym razem za 4 zł. I za tą książkę nie dałbym tyle. Wolałbym za tyle kupić pierwszą część Krabów Guya N. Smitha.
Fragment powieści zamieszczony na tylnej części okładki jest zachęcający. Nawet bardzo. Jednak pozwolę sobie zacytować moją nauczycielkę od matematyki, która mówiła te słowa, gdy powiedziałem coś głupiego: "Nic Bardziej Mylnego".
Cała książka sprawia wrażenie, jakbym czytał jakiś długi scenariusz filmowy. Bardzo nudny scenariusz, dodajmy. W tym kryminale nie ma żadnej akcji. Jest postać, dajmy na to policjant Martin Teller i Pan Teller chodzi sobie z miejsca do miejsca, rozmawia z wieloma ciekawymi (jeden z niewielu plusów) postaciami. Później autorka przeskakuje na innego bohatera, na przykład na Susannę Pinscher i ona też chodzi sobie, gada, zostaje wywalona z domu inwalidy bez nóg.
Książkę tą czytałem do snu, bo po ok. 10 stronach chciało mi się cholernie spać. Poważnie. Dopiero rozwiązanie przeczytałem od razu.
Zakończenie - przyznam,...

monia | 2017-09-27