Przysięga rycerza

Okładka książki Przysięga rycerza Catherine March
Okładka książki Przysięga rycerza
Catherine March Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romans Historyczny
The Knight's Vow
Harlequin
2006-01-01
2006-01-01
Weronika Żółtowska

Jeśli miałabym powiedzieć krótko, to powiedziałabym, że mnie ta książka po prostu nie zainteresowała. Nie było w niej nic nowego, nic na czym zawiesiłabym oko, nie znalazłam czegoś co zatrzymałoby mnie za chwilę. Jak dla mnie jest najzwyczajniej nudna, a co równie smutne - napisana jest bardzo przeciętnym językiem. Miesza się narracja i stylizacja. Gubi jednolitość.
Być może gdybym czytała ją na początku swojej przygody z romansami historycznymi odebrałabym ją łagodniej, byłabym bardziej wyrozumiała.
Jest wiele sprzeczności i w zachowaniu i emocjach i uczuciach głównych bohaterów. Tym bardziej niekiedy czułam takie wymieszanie w głowie, a o dobrze nie robi płynności czytania. Było też wiele elementów, które kłóciły się do tego stopnia, że we mnie jako czytelniku wywoływały nieadekwatne do sytuacji emocje.
Nie udało mi się polubić bohaterów, którzy jak na moje pokręcone oko oboje nie wyrośli jeszcze z okresu pieluch.
Z perspektywy czasu wydaje mi się, że było kilka zabawnych scen, ale chyba zbyt szybko je wyparłam, aby się nad nimi rozwodzić.
Tak więc podsumowując, to nie jest książka dla mnie. Być może znajdzie swoich zwolenników, ale mi trudno przekonać się do takiej narracji, fabuły i spinania słów w zdania.

Być...

No to sobie zaszalałam. Przeczytałam książkę, którą kiedyś kupiłam na wyprzedażach za całe 4 zł. Nie wiem czy aż tyle była warta.

• Romans historyczny
  • Harlequin
  • Romans średniowieczny
  • Historyczna
  • #Helovefirst
  • Romans

Dodaj cytat z książki Przysięga rycerza