Mała encyklopedia znaków i omenów

Wydawnictwo: Kirke
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
ezoteryka, horoskop, magia, omen
Elilaya

Od zarania dziejów człowiek starał się odczytać tajemne znaki zsyłane we śnie i na jawie, wierząc, że są one kluczem do poznania przyszłości. W dobie niepokojów, anomalii pogodowych, klęsk żywiołowych i innych zagrożeń o natężeniu największym chyba w historii, ludzie tracą zaufanie do „racjonalnych” metod radzenia sobie z rzeczywistością i uciekają się do źródeł znanych od zarania dziejów. Źródła te, jakkolwiek nie zawsze logicznie uzasadnione, wielokrotnie udowodniły swoją wartość i dodawały otuchy w najtrudniejszych czasach. Przepowiednie najsłynniejszych proroków biblijnych, wieszczów, jasnowidzów i wyroczni oraz mądrości ludowe różnych pradawnych i współczesnych społeczności (Celtowie, starożytne ludy indiańskie, Egipcjanie, Sumerowie i inni) niejednokrotnie okazywały się skuteczne i prawdziwe. Służyły wglądem w przyszłość, dobrą radą oraz pociechą i jako takie nie zasługują na zapomnienie, a także mogą znaleźć zastosowanie w czasach obecnych. Niniejsza książka prowadzi czytelnika przez świat znaków i omenów, zarówno tych bliższych i znanych, jak i egzotycznych. Zawiera także techniki przywoływania wróżebnych symboli w różnych technikach diwinacji.

źródło opisu: http://aspirante.com.pl/wydawnictwo,620,kirke.html

źródło okładki: http://aspirante.com.pl/wydawnictwo,620,kirke.html

KiRu | 2014-08-20

Wiele książek z dziedziny ezoteryki stara się udzielić czytelnikom odpowiedzi na różnorodne pytania - Częściej lub rzadziej przewijające się w społeczeństwie.

Czasem jeden autor chce udzielić odpowiedzi na zbyt wiele takowych pytań, tudzież po prostu omówić tyle zagadnień ile tylko jest w stanie.

Efektem tego typu działań są książki konkretne, przeładowane, bądź też stworzone bez ładu i składu.

Tak też dzieje się w przypadku tej jednej pozycji. Zgodę się że można w tej książce znaleźć wiele zagadnień dotyczących okultyzmu - Jednak jawią się one niczym przysłowiowy kotlecik od mamusi z ziemniaczkami, z tym że podany na srebrnej tacy w pięciogwiazdkowej restauracji.

Oczywiście nie śmiem twierdzić iż w tej książce potencjalny czytelnik natrafi na bzdury czy też wyssane z palca informacje.

Wprost przeciwnie: Autor postarał się o przybliżenie każdemu kto sięgnie po tę papierową pozycję - Różnych ciekawych zagadnień, postaci(np. Sylwetki Nostradamusa), znaczeń danych słów(czyli...

BlueEyes | 2012-07-06
szaman_tn | 2017-05-13