Ludzie nocy

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
Jacek

To nie jest książka typu: on kocha ją, ona kocha jego a inna ona też kocha jego, a on jest wampirem. To lekka komedia sensacyjna o problemach wiecznie skłóconych wampirów i wilkołaków. Książka dobra na stres, poprawiająca samopoczucie. Nazwiska, adresy, telefony wampirów i wilkołaków... To na pewno nie są informacje, które można przeczytać w gazetach. Na myśl, że mogą wpaść w ręce policji,...

Nazwiska, adresy, telefony wampirów i wilkołaków...
To na pewno nie są informacje, które można przeczytać w gazetach.
Na myśl, że mogą wpaść w ręce policji, wilkołakom jeżą się włosy a wampiry bledną jeszcze bardziej o ile to w ogóle możliwe.
Na szczęście, pewien przedstawiciel bledszej społeczności zdołał przechwycić niebezpieczne dane. Miał jednak pecha, sam został przechwycony.
Nadeszły ciężkie i trudne czasy, kiedy to odwieczni wrogowie zmuszeni są podjąć wspólny wysiłek, by ratować własną skórę.
Nie jest to romans.
Nie jest to horror.
To pierwsza część cyklu o nie do końca mrocznym świecie wampirów i wilkołaków.
Lekka, zabawna lektura dla każdego.
Jeśli ktoś myśli, że wampir i wilkołak to straszne i krwiożercze stwory... hm, to może i ma trochę racji, chociaż nie zawsze te stworzenia są takie potworne jakby chciały naprawdę być.
Zwłaszcza, kiedy wilkołak ugryzie wampira. Ciężka sprawa...

źródło opisu: http://www.e-bookowo.pl/proza/ludzie-nocy.html

źródło okładki: http://www.e-bookowo.pl/proza/ludzie-nocy.html

KsiazkowaSasia | 2018-11-21

Szybkie opowiadanko o wampirach - które nie jest prostą kalką "Zmierzchu" - i na całe szczęście.

jw_1968 | 2017-03-15

Bardzo zgrabnie napisana opowieść o wampirach, w której Ludzie Nocy zamieniają się w nietoperze, to zabawny motyw, który nadaje opowieści rys groteski. Jest oczywiście wątek miłosny, a wnim ludzka kobieta, która za wszelką cenę chce zapewnić bezpieczeństwo swojemu wampirkowi.

"Ludzie nocy" to książka na jedną noc :) napisana w pogodnym klimacie.
Polecam!

paroksyzm28 | 2016-10-10

Z przyjemnością przyznaję, że nie zmarnowałam czasu, czytając tę książkę, a nie zawsze tak bywa.
Autorka w zabawny sposób potraktowała temat wampirów i wilkołaków, chociaż nie obyło się bez kilku nieścisłości. Ogromy plus za to, że nie wzorowała się na zachodniej literaturze, a swoją powieść napisała sprawnym, zabawnym językiem.
Powieść lekka, którą czyta się szybko i z uśmiechem.

czytaczka_Mada | 2015-10-18

Bardzo zgrabnie napisana powiastka o wampirach. Każda książka tycząca tej tematyki budzi we mnie sympatię nawet jeśli, tak jak w tym przypadku, pewne wątki zdają się absurdalne - tu bohaterowie zamieniają się w nietoperze i tak krążą po okolicy albo zwisając głową do dołu śpią w ciemnych kątach. Ale co tam, jeżeli biologia wampira na to pozwala, by z wielkiego chłopa zrobić małe stworzonko, to niech tak będzie :) A może to był przemyślany zabieg, mający nadać książce komizmu? Nawet jeśli, to trudno to ocenić czytając treść, zwłaszcza że absurdalnych pomysłów autorka miała niestety więcej. Niemniej nadrobiła to zabawnymi dialogami, pociesznymi postaciami (nawet jeśli to wampiry i wilkołaki) i wartką akacją. Tak więc do fabuły nie mam większych zastrzeżeń, bo jeśli bierze się do ręki książkę ze świata fantasy, to wszystko może się tam wydarzyć, krótko mówiąc - skoro można wykombinować sobie wampira to i jego przemianę w nietoperza równie dobrze też. Zastrzeżenia mam natomiast do...

Magdalena Mostowska | 2015-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2015