Battle Royale 2

Tłumaczenie: Magdalena Malinowska
Cykl: Battle Royale (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
Battle Royale
komiksy

„Gra” trwa dalej. W drugim tomie poznajemy bliżej tajemniczego i milczącego Kiriyamę, a główny bohater, Shuyua Nanahara, w końcu zaczyna rozumieć, że chociaż on zdecydował się nie brać udziału w „Grze” to jednocześnie wielu spośród tych, którzy jeszcze niedawno byli jego kolegami i koleżankami z klasy, może mieć zupełnie inną opinię na ten temat…

źródło opisu: Waneko, 2012

źródło okładki: http://waneko.pl

Villiana | 2015-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2015

I tak oto zakończyłam rok 2015, na krwawo i brutalnie. Nie powiem, że mi jakoś specjalnie źle z tego powodu. Jak dla mnie może być.

Druga część ciut słabsza od pierwszej. Działo się sporo, trup słał się gęsto, chyba aż za bardzo, ale z drugiej strony trzeba wyeliminować większość konkurencji, żeby na sam finał została garstka i emocje się podniosły.

Shuuya i Noriko postanawiają nie wchodzić do programu, czy uda im się znaleźć w tym sprzymierzeńców i razem zjednoczyć siły przeciwko ‘programowi’? Czy uda im się przetrwać wśród jednostek, które z różnych przyczyn zdecydowały się jednak wziąć udział w grze?

W drugim tomie było dużo powrotów do przeszłości, poznajemy bliżej poniektórych bohaterów (szkoda, że większość z nich na chwilę przed śmiercią). Bardzo zadziwił mnie Kazuo i chciałabym wiedzieć, jaka jest jego opowieść. Wciąż czekam na coś odnośnie dwóch postaci, o których od początku serii nie było jeszcze żadnej wzmianki. Dużo jeszcze przede mną. Póki co jestem...

fałszywy | 2015-01-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Drugi tom utrzymuje tempo i godnie kontynuuje rozpoczętą opowieść.
Poznajemy kolejne postacie i dramaty kryjące się za ich historią. Trup ściele się gęsto, a przyjaźnie dotąd niezachwiane giną w odmętach czerwieni.
Powoli staję się fanem rysownika. Świetna kreska.

EssiDaven | 2017-07-20
Przeczytana: 29 sierpnia 2016