Chrześcijanin w nowoczesnym państwie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Europa chrześcijańska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Święty Wojciech
83-7516-018-0
religia
Konrad

Nowoczesne państwo możemy określić jako demokratyczne państwo prawne realizujące zasady sprawiedliwości społecznej. To państwo musi akceptować przedprawny walor godności człowieka jako źródła jego wolności i praw. Prawa i wolności człowieka nie są nadawane przez władzę ustawodawczą, ale są związane z samym człowieczeństwem i z niego wynikają. Godność jest źródłem każdej wolności podstawowej i prawa.

źródło opisu: Księgarnia św. Wojciecha, 2006

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!