Seks w stałym związku

978-83-7825-004-3
medycyna, seksuologia
zdrowie, medycyna
wildfemale

Według autorek książki słaba więź erotyczna, nuda, seks z litości i słabe pożądanie seksualne u jednego z partnerów to nieodzowny i celowy etap w rozwoju związku. Dalej są trzy drogi: wysiłek, aby stworzyć namiętną i pełną pasji relację, rozpad małżeństwa i, co chyba jest najgorsze, pozostawanie w nieżywym związku, życie obok siebie. Największy nacisk został położony na terapię pożądania. To...

Największy nacisk został położony na terapię pożądania. To w dużym stopniu znalezienie równowagi pomiędzy odrębnością a potrzebą bliskości. Pokazano mechanizmy, które rządzą nie tylko relacją erotyczną, ale także pozwalają zobaczyć inne związki: z własnymi dziećmi, w pracy. Przedstawiono najbardziej nowoczesną terapię par wg Davida Schnarcha. Jest tu również wiele praktycznych informacji o fizjologii seksu oraz propozycja radzenia sobie w zaburzeniach.

Ewa Baszak-Radomańska jest ginekologiem i seksuologiem a Jola Sobkowicz polonistką, która dodała do rozdziałów poetyckie uwagi. Czyta się lekko i ma się wrażenie, że książka jest o nas samych. Po przeczytaniu pozostaje motywacja do polepszenia relacji z ważnymi dla nas ludźmi i pragnienie głębokiej, pełnej pasji relacji z własnym mężem. Książka początkowo była serią artykułów na stronie Gabinetów Terpa, dołączono krótkie komentarze internautów. Pisana była dla kobiet, jest dla wszystkich.

źródło opisu: http://sklep.esculap.pl/product/Seks-w-stalym-zwiazku/?id=31

źródło okładki: http://sklep.esculap.pl/product/Seks-w-stalym-zwiazku/?id=31