Biedny milioner. Jak mieć wszystko co trzeba i cieszyć się życiem

Wydawnictwo: Helion
biznes, ekonomia
biznes, finanse
Julia

Czy człowieka bogatego od biednego odróżnia stan konta? Ewentualnie wielkość posiadanego majątku? Na pewno tak. Czy człowiek, który nie musi martwić się o dzień jutrzejszy, zawsze zarabia więcej od tonącego w długach biedaka? Okazuje się, że niekoniecznie! Po prostu bogaty wydaje mniej i rozsądniej! Na świecie żyje około 10 milionów milionerów - ludzi, których majątek wart jest co najmniej 1 milion dolarów amerykańskich. Większość z nich doszła do pieniędzy własną ciężką pracą. I mimo że mogliby pozwolić sobie na rozrzutność, przeważnie żyją skromnie. Wiedzą bowiem, że zdobycie majątku to dopiero pierwszy etap STAWANIA SIĘ człowiekiem bogatym. Aby MIEĆ pieniądze, trzeba nauczyć się nimi zarządzać. Autor, milioner mieszkający od roku 1982 w Kanadzie, napisał tę książkę po to, by udowodnić Ci, że każdy może zostać milionerem. Wie o tym, bo sam zaczynał od zera. Zauważa, że aby móc myśleć o bogactwie, najpierw musisz znaleźć własną ścieżkę do mistrzostwa. Dopiero wtedy, gdy będziesz w czymś naprawdę dobry, zaczniesz dobrze zarabiać. W kolejnej części książki zwraca uwagę na wydatki — podpowiada, jak skutecznie zadbać o to, by większe zarobki nie oznaczały większych kredytów do spłacenia. Wreszcie odsłania przed Tobą prawdę o tym, kto rządzi światem i radzi, jak żyć z tą (dość ponurą) świadomością. Na końcu zaś daje inspirację do działania i proponuje wspólne poszukiwanie sensu życia. Oczywiście jest to sens życia milionera - bo milioner drzemie w każdym z nas!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://helion.pl

Michał | 2015-02-22
Przeczytana: 16 lutego 2015

Książka ciekawa, działa motywacyjnie i uświadamia, że bogactwo znaczy dla każdego coś innego.

kris81CK | 2015-01-14
Przeczytana: styczeń 2015

W mojej ocenie głównym celem tej książki jest uzmysłowienie czytelnikowi pewnych kwestii związanych z jego własnym nastawieniem do samego siebie i otaczającego go świata. Jeżeli szukasz gotowych recept na osiągnięcie bogactwa tu go nie znajdziesz (choć zawiera pewne wskazówki jak osiągnąć finansową niezależność).
Książka składa się z pięciu części (Wprowadzenie|Być|Mieć|Rzeczywistość|Do roboty) w których autor (kolejno): definiuje pojęcie biednego milionera; pisze w jaki sposób pracować nad sobą, by stać się lepszym (bogatszym); radzi jak zarządzać swoimi pieniędzmi, by stać się milionerem; przedstawia własną ocenę sytuacji na świecie; wyraża własne przemyślenia odnośnie bycia bogatym.
Poradnik ten czytam już drugi raz (pierwszy w 2012 r.) i muszę stwierdzić, że dopiero teraz lepiej zrozumiałe pewne kwestie w nim poruszone.
Książka być może nie jest może odkrywcza. Myślę jednak, że każdy znajdzie w niej kilka przydatnych informacji (brak lania wody; czyta się ją bardzo szybko).

EsioRRR | 2013-10-26

Czytałem lepsze książki na ten temat, nic nowego sie nie dowiedziałem chociaz było kilka ciekawych tematów, lecz do mego życia nic nie wniosly ...