Biedny milioner. Jak mieć wszystko co trzeba i cieszyć się życiem

Okładka książki Biedny milioner. Jak mieć wszystko co trzeba i cieszyć się życiem Tadeusz Niwiński
Tadeusz Niwiński Wydawnictwo: Helion biznes, finanse
biznes, finanse
Helion
2011-08-12
2011-08-12
biznes ekonomia

Książka mogę podsumować w 3 punktach:
1. nie zadłużaj się, a jak już to zrobisz to odmawiaj sobie wszystkiego byle wcześniej spłacić kredyt;
2. oszczędzaj, ponieważ możesz żyć z odsetek jakie zgromadzą Twoje oszczędności i tutaj założenie autora, że w każdym roku przez 20-30 lat jesteś w stanie założyć lokatę oprocentowaną na 10% (książka napisana w 2011, kiedy przeciętne oprocentowanie lokat bankowych wynosiło ok. 5%, więc bardzo optymistyczne założenie autora);
3. inwestuj i tutaj autor podaje 2 metody albo rozwijasz swoją firmę, na której zbijasz fortunę albo inwestujesz w obligację państwowe i nieruchomości (które oczywiście kupujesz za kredyt, najlepiej 3 naraz abyś w jednej mogła żyć, a dwie wynajmować, gdyż na nieruchomościach nigdy nie stracisz, bo ich wartość cały czas rośnie i tutaj znowu książka pisana w 2011 roku, po kryzysie na rynku nieruchomościowym z 2008, kiedy ceny spadały).
Ogólnie odniosłam wrażenie, że autor przeczytał kilka/kilkanaście innych książek jak należy gromadzić kapitał i postanowił je opisać - ignorując pewne kwestie jak podatki, inflacja, wkład własny przy zakupie nieruchomości, czy fakt, że nie zawsze możesz znaleźć inwestycje, która przyniesie Ci 10% rocznie.

Książka mogę podsumować w 3 punktach:

Książka ma już swoje lata, co widać po treści; ma trochę dziwnych odniesień do wiary, ale poza tym jest całkiem sensowna. Podobają mi się niektóre porównania użyte w książce, celne rady i spostrzeżenia. Mam kilka całkiem fajnych cytatów wypisanych z tej książki, które z pewnością pozwolą mi dokonywać lepszych wyborów finansowych w przyszłości.
Czy polecam? Zależy komu. Chcę rozwijać swoją wiedzę finansową, więc sięgam po takie książki i jestem z reguły zadowolona. Z każdej dowiem się czegoś nowego, coś ulepszę u siebie lub zmienię myślenie na jakiś konkretny finansowy problem. Ale wiem, że są osoby, które nie lubią poradników i nie sądzę, aby ta książka zmieniła ich podejście do nich. Bo prawda jest taka, że albo czerpiesz wiedzę z danej książki, albo się z nią męczysz. Wszystko zależy od czytelnika.

Czy polecam? Zależy komu....

Książka ciekawa, działa motywacyjnie i uświadamia, że bogactwo znaczy dla każdego coś innego.

W mojej ocenie głównym celem tej książki jest uzmysłowienie czytelnikowi pewnych kwestii związanych z jego własnym nastawieniem do samego siebie i otaczającego go świata. Jeżeli szukasz gotowych recept na osiągnięcie bogactwa tu go nie znajdziesz (choć zawiera pewne wskazówki jak osiągnąć finansową niezależność).
Książka składa się z pięciu części (Wprowadzenie|Być|Mieć|Rzeczywistość|Do roboty) w których autor (kolejno): definiuje pojęcie biednego milionera; pisze w jaki sposób pracować nad sobą, by stać się lepszym (bogatszym); radzi jak zarządzać swoimi pieniędzmi, by stać się milionerem; przedstawia własną ocenę sytuacji na świecie; wyraża własne przemyślenia odnośnie bycia bogatym.
Poradnik ten czytam już drugi raz (pierwszy w 2012 r.) i muszę stwierdzić, że dopiero teraz lepiej zrozumiałe pewne kwestie w nim poruszone.
Książka być może nie jest może odkrywcza. Myślę jednak, że każdy znajdzie w niej kilka przydatnych informacji (brak lania wody; czyta się ją bardzo szybko).

Książka składa się z pięciu części...

Czytałem lepsze książki na ten temat, nic nowego sie nie dowiedziałem chociaz było kilka ciekawych tematów, lecz do mego życia nic nie wniosly ...

• Psychologia/Rozwój
  • Rozwojowe
  • Tadeusz Niwiński
  • & Ekonomia|finanse|zarządzanie

Dodaj cytat z książki Biedny milioner. Jak mieć wszystko co trzeba i cieszyć się życiem