Depresja wieku dorastania

Wydawnictwo: SWPS Academica
Depresja wieku dorastania. Zachowania rodziców jako czynnik ochronny lub czynnik ryzyka depresji u dorastających dzieci
83-89281-19-8
Basieq

We współczesnym czasie trudnych problemów dorastający, będący na drodze rozwoju pomiędzy dzieciństwem a dorosłością, niejednokrotnie nie radzą sobie ani ze sobą, ani ze światem. Jednym ze skutków może być wówczas bezradność, wraz Z wyzwalanym przez nią poczuciem bycia upokorzonym i odrzuconym. W dalszej konsekwencji niejednokrotnie prowadzi to do wystąpienia objawów depresyjnych. W książce przedstawiono różne oblicza depresji w okresie dorastania. (...) Autorka przedstawia także własne poszukiwania przyczyn oraz mechanizmów kształtowania się depresji u dorastających, skupiając się na osobach najbardziej dla dziecka znaczących, czyli rodzicach. (...) (...) książkę polecam nie tylko psychiatrom, psychologom oraz pedagogom, ale także rodzicom.
Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Ireny Obuchowskiej
(...) Zdyscyplinowany intelektualnie, imponujący erudycją i rzetelny przegląd dotychczasowych badań (...). Opis depresji młodzieńczej przedstawiony jest wielo-perspektywicznie, z uwzględnieniem wielu modeli i podejść.
(...) udana kompozycja monograficznego opisu badań nad depresją u adolescenta, bogatego i zdyscyplinowanego metodologicznie wątku badawczego oraz własnej pro¬pozycji 5-etapowego modelu powstania depresji.
Z recenzji wydawniczej doc. dr. hab. Bogdana de Barbaro

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!