7 (10 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
kajdan

Niniejsza antologia gromadzi teksty powstałe w większości przed co najmniej dwudziestu laty, a więc w okresie ostatniego (chyba) wysiłku programowego, polemicznego i autokrytycznego badaczy o dekonstrukcyjnej orientacji. Fakt, że ważne metodologicznie teksty kierunku wyzwalającego bodaj najsilniejsze w humanistyce XX wieku emocje (od bezkrytycznego entuzjazmu po zaciekłe potępienie) ukazują się u nas w postaci książkowej dopiero teraz, skłania do zachowania większej bezstronności i przyjęcia szerszej perspektywy oceny.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,78.html

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/ksiegarnia,tytuly,78.html

marianna | 2013-07-26

Książka ważna z punktu widzenia historycznego. Dziś, jak się chce ogarniać dekonstrukcję, lepiej czytać inne rzeczy.

Amused | 2017-06-23
Na półkach: Przeczytane, Nie-piękna