Fetysze Izydora Bluma

978-83-63526-01-6
Karl

Glazeczka | 2012-09-12
Przeczytana: 12 września 2012

Powszechnie uważa się dzisiaj, że nasze czasy, XXI wiek, to epoka bez żadnych tematów tabu. Telewizja wręcz faszeruje obiorców ty, co jeszcze przed dwudziestoma, trzydziestoma laty uznawane było za gorszące lub wręcz niedozwolone. W porannych programach dziennikarze z uśmiechem na ustach rozmawiają na "nieprzyzwoite" tematy.
Jednak z drugiej strony często słyszy się, że coś budzi w ludziach kontrowersje. Więc jednak pewne rzeczy nas jeszcze bulwersują, nie wyrażamy na nie zgody. O nowej książce Mariusza Marczyka "Fetysze Izydora Bluma" mówi się, że jest kontrowersyjna. Co to właściwie znaczy?
Marczyk sięga po niecodzienny temat. Przedstawia swojemu czytelnikowi człowieka opętnego pewną obsesją, fetyszem. Izydora poznajemy w momencie kiedy postanawia poddać się terapii. Jest zmęczony tym jak bardzo jego obsesja wywiera wpływ na całe jego życie, utrudniając wręcz kontakty z innymi ludźmi.
Izio - z takim zdrobnieniem tego imienia spotykamy się w książce - lubuje się w damskich...

h_anka | 2015-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2015