Przewodnik do oznaczania zbiorowisk roślinnych Polski

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Vademecum Geobotanicum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
9 (4 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
83-01-13520-4

"Przewodnik ten, jak dotychczas, będzie podstawowym narzędziem do analizy roślinności w całej skali jej zmienności i różnorodności. Będzie też niezbędną pomocą praktyczną w różnych działach geobotaniki jako nauki o szacie roślinnej, zwłaszcza w jej głównym, czyli terenowym nurcie"

źródło opisu: cytat z przedmowy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-07-19

Jest to książka, do której z całą pewnością choć raz musiał zajrzeć każdy na poważnie zainteresowany zbiorowiskami roślinnymi występującymi w Polsce i ogólnie fitosocjologią. Ja wielokrotnie z niej korzystałem i nadal często do niej wracam. Przydatna, potrzebna, wyjątkowa i wyróżniająca się na rynku wydawniczym.
Książka składa się z trzech głównych części. Część pierwsza ogólna zawiera wstęp, rozdział mówiący o wartości informacyjnej roślinności jako składnika krajobrazu, zasady systematyki fitosocjologicznej i identyfikacji zbiorowisk roślinnych oraz wykaz systematyczny zespołów i wyższych syntaksonów roślinności Polski. Część druga szczegółowa (najobszerniejsza i najważniejsza) zawiera wskazówki do posługiwania się przewodnikiem, klucz do oznaczania zbiorowisk roślinnych Polski według cech fizjonomicznych i siedliskowych, tabele syntaksonomiczne oraz charakterystykę zbiorowisk roślinnych Polski. Część trzecia pomocnicza to wskazówki bibliograficzne, słownik terminologiczny, mapy...

Iza Andrzejak | 2015-07-08
Na półkach: Przeczytane, Studia

Książka niezwykle potrzebna młodemu fitosocjologowi jak i przyrodnikowi.

Monique | 2012-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2012

Tytuł super, zawartość nieprzydatna.

Jantarka | 2014-01-01
magnolia | 2013-07-01